Reprezentant comercial

Candidatul ideal

-experienta in domeniul vanzarilor
-experienta in prepararea vopselei sau activitatea de laborant constituie avantaj
-excelente abilitati de comunicare si negociere
-bun simt comercial
-simt estetic
-capabil sa anticipeze nevoile si cerintele clientilor
-cunostinte tehnice ale produselor din portofoliu
-cunostinte operare PC (pachetul Microsoft Office)
-inventivitate, capacitate de rezolvare a problemelor
-dinamic, comunicativ, capabil de a lucra atat in echipa cat si individual
-rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor
-putere de convingere,rabdare, tact, flexibilitate, orientare in functie de cerintele si tipologia clientilor

Descrierea jobului

-prezentarea si promovarea portofoliului de produse si servicii ale companiei;
-consilierea clientilor in alegerea produselor
-intocmirea ofertelor si incheierea contractelor respectand politica de vanzare;
-responsabil de atingerea obiectivelor de vanzare;
-responsabil de circulatia documentelor (contracte, facturi, chitante);
-preluare comenzi, verificare stocuri, livrari comenzi, urmarire livrari;
-intocmirea si transmiterea periodica a rapoartelor de vanzari.
-servirea clientilor intr-o maniera prompta si politicoasa ;
-capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca ;
-responsabil cu gestiunea din cadrul magazinului
-job-ul NU presupune munca de teren, activitatea se desfasoara in showroom-ul Policolor (Sos. Pantelimon nr. 287)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Policolor-Orgachim Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Policolor-Orgachim Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Policolor-Orgachim Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?