Reprezentant comercial- Callcenter

Responsabilitati

1) Isi insuseste gama de produse si servicii oferite clientilor si modul de identificare a acestora;
2) Vinde la telefon, si ocazional personal la solicitarea clientilor produsele si serviciile companiei;
3) Ofera la telefon informatii catre clienti, colegi din tara si parteneri;
4) Colecteaza acte pentru dosare de dauna Casco pentru parbrizele avariate;
5) Efectueaza programarea lucrarilor de montaj pentru clienti;
6) Lucreaza eficient in platforme si aplicatii de ofertare si vanzari catre clienti;
7) Comunica permanent si eficient intre locatiile de lucru, clienti si alti colaboratori pentru deservirea impecabila a solicitarilor de montaj;
8) Conduce bazele de date de clienti;
9) Efectueaza unele operatiuni de cercetare piata on-line si participa la imlpementarea unor proiecte de marketing

Cerinte:
1) Studii medii sau superioare;
2) Abilitati convingatoare de comunicare in vanzari;
3) Experienta si abilitate in vanzari la telefon sau in discutie personala pentru produse identificate pe coduri individuale;
4) Atentie si disciplina dovedita in aplicarea procedurilor companiei;
5) Cunostinte de aplicatii Windows, experienta in diverse programe si aplicatii web.
6) Persoana cu viziune pozitiva, abila in solutionarea unor cerinte si probleme neprevazute din activitatea cotidiana, veritabil jucator de echipa.

Constituie avantaj:

1) Experienta de lucru in Callcenter;
2) Cunostinte de aplicatii vanzari SAP;
3) Experienta in domeniul daunelor auto sau a pieselor auto.
4) Cunostinte de baza in lb. engleza.
Compania ofera un mediu de lucru tanar, dinamic cu perspective de crestere profesionala si un pachet salarial competitiv

PILKINGTON AUTOMOTIVE  ROMANIA SA

 membră a NSG Grup, lider mondial în distributia geamurilor auto, angajazã la sucursala din Cluj.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Pilkington Automotive Romania SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Pilkington Automotive Romania SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Pilkington Automotive Romania SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?