Reprezentant comercial

Candidatul ideal:

  • Studii superioare – de preferinta tehnice;
  • Experienta pe o pozitie similara – min. 1 an;
  • Cunostinte operare PC: Word, Excel, Outlooktc.
  • Cunostinte de limba engleza (prezinta avantaj);
  • Permis de conducere: da;
  • Fara cazier;
  • Excelente abilitati de comunicare si negociere: voce placuta, discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa, prezenta agreabila, capacitatea de a comunica corect in scris;
  • Ambitie, dorinta de autodepasire;
  • Atitudine pozitiva si orientare catre rezultate;
  • Dinamism, creativitate si initiativa;
  • Gandire logica si precisa, flexibilitate;
  • Disponibilitate de a calatori.

Responsabilitati:

  • Promovarea si vanzarea produselor specifice, in conformitate cu standardul si politica companiei in zonele alocate ( Mures, Cluj si Bistrita)
  • Dezvoltarea, gestionarea si stabilirea unei relatii profesionale cu clientii;
  • Monitorizeaza din punct de vedere comercial clientii, analizeaza problemele acestora si propune solutii;
  • Propune planuri de vanzari si estimari referitoare la comenzile clientilor din portofoliul alocat;
  • Negocierea si incheierea contractelor, identificand oportunitati de crestere a vanzarilor;
  • Monitorizarea derularii contractelor si urmarirea incasarilor conform acestora;
  • Realizarea obiectivelor lunare si anuale prin atingerea targetului de vanzari stabilit;
  • Intocmeste rapoarte catre superiorul direct ori de cate ori i se cere.

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant, compus din salariu fix si comisioane in functie de performantele individuale;
  • Vei beneficia de stabilitatea si know-how-ul unei companii multinationale cu traditie;
  • Vei lucra intr-un mediu tanar, alaturi de o echipa de profesionisti;
  • Vei avea posibilitatea sa-ti folosesti nu doar experienta ci mai ales sa pui in practica noile tale idei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Butan Gas Romania SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Butan Gas Romania SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Butan Gas Romania SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?