Reprezentant Medical Chirurgie- 2 ani

Responsabilitati principale:

  • Promovarea produselor diviziei Aesculap (pentru o perioada determinata de 2 ani) din aria terapeutica Chirurgie (instrumentar chirurgical, containere sterilizare, neurochirurgie si motoare chirurgicale);
  • Efectuarea de analize, dezvoltarea si implementarea strategiilor de marketing si vanzari, stabilirea tacticilor pentru clientii cheie in functie de tendintele relevante ale industriei;
  • Dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu distribuitorii alocati la clientii cheie;
  • Lucreaza in stransa colaborare cu Departamentul de Licitatii;
  • Mentinerea sau sporirea numarului de clienti si realizarea cifrei de afaceri previzionate pentru aria geografica de responsabilitate, folosind judicios resursele alocate de companie pentru acest scop;
  • Recuperarea creantelor scadente conform procedurii standard;
  • Actualizarea si îmbogatirea permanenta a bazei de informatii si cunostinte despre piata;
  • Initierea utilizatorilor în folosirea produselor Aesculap Chirurgie.

Profilul candidatului:

  • Studii superioare finalizate, facultatea de Medicina sau Farmacie constituie avantaj
  • Experienta intr-o pozitie similara in domeniul farmaceutic de minimum 1 an
  • Buna intelegere a pietei locale si a produselor medicale constituie un avantaj
  • Limba engleza nivel mediu (limba germana constituie avantaj)
  • Bune cunostinte de operare: Pachet MS Office
  • Adaptabilitatea la schimbare si imbunatatirea continua, flexibilitate
  • Abilitati de prezentare si negociere
  • Disponibilitate pentru deplasari si mobilitate in interes de serviciu
  • Permis de conducere categoria B

Oferta noastra;

  • Salariu motivant
  • Bonusuri anuale in functie de performanta
  • Abonament servicii medicale
  • Tichete de masa in format electronic
  • Acces gratuit sau cu reducere la activitaţi sportive şi de relaxare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Medical SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?