Reprezentant medical - Divizia Hospital Care

Responsabilitati:

-  Viziteaza periodic clientii alocati pentru promovarea produselor companiei si obtinerea de comenzi/contracte, identificare oportunitati de vanzare  si dezvoltare proiecte;

- Construieste si dezvolta relatii pe termen lung cu personalul medical si factori de decizie  din zonele alocate: Brasov, Mures, Sibiu si Covasna;

- Recupereaza creante scadente conform cu procedurile companiei;

- Planifica eficient activitatea zilnica: vizite la clienti, prezentari, pregatire specificatii tehnice/oferte;

- Se perfectioneaza continuu privind caracteristicile si beneficiile produselor promovate;

- Mentine, dezvolta si creste numarul de clienti si a portofoliul de produse B. Braun utilizate de catre acestia;

- Planifica si raporteaza activitatea zilnica conform cu obiectivele setate;

- Observa proactiv tendinta pietei si competitorii directi in zona alocata;

- Colaboreaza in echipa si intre divizii in proiecte commune;

- Utilizeaza eficient resursele alocate de companie pentru atingerea obiectivelor setate.

Cerinte:

- Studii superioare finalizate, preferabil medicina, bioinginerie medicala, farmacie;

- Experienta anterioara de vanzare in domeniul farmaceutic de minimum 2 ani;

- Avantaj: experienta in vanzari spitale;

- Cunostinte limba engleza - nivel mediu;

- Cunostinte operare PC (Microsoft Office, Internet);

- Carnet de conducere categoria B;

- Persoana organizata, dinamica, motivata, capabila sa lucreze atat independent cat si in echipa, cu abilitati dezvoltate de comunicare si de relationare,  cu capacitate mare de adaptabilitate si  orientata catre rezultate;

Oferta noastra;

- Salariu motivant

- Bonusuri anuale in functie de performanta

- Abonament servicii medicale

- Tichete de masa

- Acces gratuit sau cu reducere la activitati sportive si de relaxare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Medical SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Medical SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?