Reprezentant medical - Perioada determinata

Reprezentant Medical -  Brasov, Covasna, Harghita

Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate (avantaj studii dе specialitate - farmacie, medicina, etc);
- Cunostinte dе limba engleza;
- Cunostinte dе utilizare Microsoft Office;
- Permis dе conducere categoria B (cu experienta);
- Experienta într-o pozitie similara constituie avantaj.

Descrierea jobului

- Promoveaza produsele din portofoliu catre medici si farmacişti conform planului vanzari si marketing;
- Dezvolta si intretine relatiile cu factorii de decizie din teritoriul asignat (Medici, Farmacisti, аlte autoritati);
- Identifică necesităţile fundamentale ale clienţilor legate medicamente, oferind totodata informaţii documentate, de câte ori este cazul, cu studiile clinice efectuate pentru produsele respective;
- Se asigura de dimensionarea corecta a stocurilor, previne aparitia situatiilor de out of stock la clientii alocati;
- Culege informaţii din teritoriu despre competitori;
- Contribuie la crearea unei baze de date corecte, prin identificare de medici şi farmacişti noi, sau nevizitaţi de către companie;
- Este responsabil pentru primirea si trimiterea catre serviciul de farmacovigilenta a oricarei solicitari de raportare a unei reactii adverse;
- Intocmeste rapoarte privind activitatea de promovare la clienti

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TERAPIA SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TERAPIA SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TERAPIA SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?