Reprezentant medical si vanzari Bucuresti

Expand Health Romania recruteaza Reprezentant medical si de vanzari in Bucuresti pentru o companie farmaceutica mutinationala noua pe piata din Romania.

Candidatul ideal este absolvent de studii superioare, cu experienta in promovarea si vanzarea medicala si orientare spre rezultate.

Daca iti doresti sa faci parte dintr-o echipa noua si entuziasta, asteptam cu interes CV-ul tau prin aplicatia directa la acest anunt sau prin e-mail la adresa noastra de recrutare.

Vom considera cu prioritate aplicatiile care indeplinesc urmatoarele cerinte:

  • Studii superioare finalizate cu diploma de licenta (studiile medicale sau conexe reprezinta un plus);
  • Minim 2-3 ani experienta in piata farmaceutica (vanzare si promovare medicala);
  • Experienta cu farmaciile independente si de lant din localitatea de resedinta este obligatorie;
  • Capacitate persuasiva, perseverenta si o foarte buna organizare;
  • Entuziasm, implicare si dorinta de dezvoltare;
  • Foarte bune abilitati de comunicare si capacitate de invatare;
  • Buna operare a pachetului MS Office;
  • Permis de conducere categoria B si experienta in trafic;

Responsabilitati principale:

  • Reprezentarea produselor si a imaginii companiei catre medicii si farmacistii din zona alocata, in conformitate cu strategia de marketing;
  • Promovare ofertelor comerciale in zona alocata, cu scopul de a maximiza notorietatea, accesibilitatea, vizibilitatea si recomandarea produselor din portofoliu;
  • Stabilirea întalnirilor periodice cu medicii din portofoliu in vederea promovarii produselor;
  • Monitorizarea atenta a pietei farmaceutice locale si exploatarea eficienta a oportunitatilor identificate;
  • Contribuirea la dezvoltarea bazei de date a colaboratorilor;
  • Intocmirea periodica de rapoarte solicitate de catre superiorul ierarhic.

Beneficii si avantaje:

  • Salariu motivant şi sistem de bonusare in concordanta cu rezultatele obtinute;
  • Participarea la traininguri de specialitate pentru dezvoltarea competentelor necesare pozitiei;
  • Dezvoltare profesionala si personala in cadrul unei companii multinationale;
  • Pachet de instrumente pentru desfasurarea activitatii: telefon, tableta/laptop, masina.

Odata cu aplicarea CV-ului tau la acest job, esti de acord cu prelucrarea datelor cu caracter personal de catre Expand Health Roumania, conform noului Regulament Europeanprivind protectia datelor personale, in vigoare din data de 25 mai 2018. Aceste date ne sunt necesare pentru desfasurarea procesului de recrutare.

Toate aplicatiile vor fi tratate cu confidentialitate.
Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu preliminar.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EXPAND HEALTH ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EXPAND HEALTH ROMANIA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EXPAND HEALTH ROMANIA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?