Reprezentant National Vanzari - Echipamente

Scopul rolului:

Promovarea produselor aflate in portofoliu in conditiile de calitate si profitabilitate, in concordanta cu cerintele clientilor, cu standardele si politicile comerciale ale companiei.

Aplica la acest job DACA:

  • Esti absolvent de studii superioare tehnice;
  • Ai experienta de minimum 3 ani pe un rol similar (avantaj – instalatii/utilaje constructii);
  • Ai experienta relevanta in gestionarea si dezvoltarea unui portofoliu de clienti.

Candidatul ideal:

  • Este atent la detalii;
  • Are abilitati de negociere si comunicare persuasiva;
  • Are abilitati de organizare si planificare eficienta a operatiilor si activitatilor;
  • Are abilitati de lucru in echipa;
  • Detine abilitati de comunicare si gestionare a timpului foarte bune.

Responsabilitati:

  • Administreaza eficient tot portofoliul de produse;
  • Oferteaza produsele din portofoliu catre toti clientii din domeniile de piata care reprezinta interes pentru companie;
  • Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti specifici;
  • Ofera servicii de asistenta post-vanzare;
  • Ofera consultanta tehnica de specialitate clientilor existenti si celor potentiali;
  • Urmareste in permanenta stocul de marfa;
  • Redacteaza rapoarte de activitate atat in CRM, cat si pe alt suport solicitat, in timp si cu acuratete;
  • Raspunde de realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
  • Monitorizeaza intocmirea si incheierea contractelor de vanzare in conditii avantajoase pentru firma;
  • Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit;
  • Intocmeste si transmite rapoartele de progres specifice activitatii sale;
  • Raporteaza in CRM detaliile fiecarei vizite efectuate la client;
  • Participa la programele de instruire organizate de companie si urmareste dezvoltarea propriilor competente operationale si tehnice specifice activitatii pe care o desfasoara.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la sc zoom hr romania srl pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la sc zoom hr romania srl pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are sc zoom hr romania srl locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?