Reprezentant Vanzari Aparatura Medicala - Zona Est

nespecificat

Candidatul ideal

  • Experiența in câmpul muncii minim 1 an;
  • Studii superioare absolvite;
  • Studii superioare in domeniul tehnic - reprezintă un avantaj;
  • Experiența practica pentru activitatea de vânzări sau de suport vânzări;
  • Experiența de minim 1 an pe o poziție similara – reprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea produselor de tip aparatura medicala – reprezintă un avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze la un nivel mediu;
  • Cunoștințe medii cu suita Office (Word, Excel, Outlook, Power Point);
  • Abilitați foarte bune de comunicare, promovare si negociere;
  • Orientarea către client si concentrarea pe rezultate;
  • Abilitați de planificare, prioritizare si control al activităților desfășurate;
  • Permis auto categoria B;
  • Disponibilitate de a face constant deplasări pe teritoriul arondat;
  • Prezinta abilitați tehnice si atenție la detalii.

Descrierea jobului

  • Promovare si vânzări aparatura medicala si reactivi;
  • Susținerea vânzărilor, îndeplinirea obiectivelor de vânzări;
  • Menținerea si dezvoltarea relațiilor cu clienții companiei;
  • Identificarea de noi clienți si completarea lor in baza de date a companiei;
  • Stabilirea de noi contacte cu potențiali clienți;
  • Prezentarea portofoliului la clienții companiei;
  • Întocmirea periodica a planurilor de activitate si a rapoartelor de activitate;
  • Negociere, ofertare, încheiere de contracte si urmărirea finalizării lor;
Beneficii
  • Pachet salarial atractiv corelat cu performanta;
  • Oportunități de training si dezvoltare profesionala;
  • Oportunități de promovare;
  • Autoturism de serviciu, laptop, tableta, telefon mobil.

Descrierea companiei

Domeniul de activitate - vanzari aparatura medicala.