Candidatul ideal este o persoana competitiva, auto-motivata, care prospera intr-un mediu in schimbare rapida. Trebuie sa fie confortabil cu vanzarea directa (telefonica si fata in fata) a serviciilor de transport marfa/distributie/logistica si sa aiba cunostinte de calificare a prospectilor si incheierea vanzarii.

Responsabilitati:

  • Prospectarea, identificarea si contactactarea potentialilor clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;

  • Implicare activa in gasirea solutiei operationale optime in vederea castigarii de noi clienti

  • Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si dezvoltarea acestora

  • Intocmirea de rapoartele saptamanale de prospectare/vanzare;

  • Acordarea de asistenta clientilor si potentialilor clienti cu privire la serviciile societatii/vanzare/post vanzare

    Promovarea imaginii societatii si a serviciilor acesteia

Cerinte:

  • Diploma de licenta, preferabil in domeniul economic ori experienta echivalenta in vanzari;
  • 2-4 ani de experienta in vanzari; preferabil experienta in domeniul transport/logistica
  • Aptidudini excelente de comunicare scrisa si verbala;
  • Abilitati de multi-tasking, organizare si prioritizare.
  • Cunostinte de limba engleza

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la International Business Transport S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la International Business Transport S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are International Business Transport S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?