Reprezentant Vanzari

nespecificat

Candidatul ideal

Candidatul ideal:

  • Studii: medii sau superioare;
  • Cunostinte operare MS office;
  • Experienta: minim 3 (trei ) ani in domeniul vanzarilor;
  • Abilitati excelente de comunicare, prezentare, negociere;
  • Bun organizator;
  • Capacitate de a selecta prioritatile, de a lucra sub presiune cu sarcini si termene limita stranse;
  • Permis auto, disponibilitate la deplasari;
  • Constituie avantaj experienta de vanzari produse parafarmaceutice sau farmaceutice.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Prospectarea zonei alocate pentru dezvoltarea bazei de date de clienti potentiali;
  • Planificarea și urmarirea activitatii de vizitare a clienților, discuții cu acesția pentru identificarea corectă și completă a necesitatilor lor;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti activi prin vanzarea catre clienti noi;
  • Mentinerea relatiilor cu clientii si gestionarea acestora;
  • Negocierea si stabilirea conditiilor contractuale cu clientii sai, in conformitate cu politica comerciala in vigoare,
  • Culege informatii in legatura cu competitia si mediul de afaceri;
  • Indeplineste la timp toate responsabilitatile administrative in conformitate cu cerintele companiei si ale regiunii pe care o deserveste;
  • Urmarirea gradului de satisfactie post-vanzare al clientilor;
  • Intocmirea periodica a rapoartelor de activitate.

Beneficii:
  • Masina de serviciu;
  • Telefon de serviciu;
  • Salariu fix + comision din incasari;
  • Mediu de lucru deschis, prietenos, oferind posibilitati de dezvoltare personala si profesionala pe termen lung.

Compania are sediul logistic in Bucuresti, obiectul de activitate il reprezinta importul si distributia de produse parafarmaceutice, avind ca obiectiv comercializare produselor de calitate la preturi corecte.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ASEPTICA PHARMA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ASEPTICA PHARMA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ASEPTICA PHARMA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă ASEPTICA PHARMA la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?