Reprezentant Vanzari

În inima podgoriei Dealu Mare, într-o oază de liniște, se ridică însoritele coline ale viilor Budureasca – loc străvechi, cu rădăcini adânci în istoria și cultura vinului. Viile Budureasca fac parte din faimoasa regiune Dealu Mare (localizată în Subcarpații de Sus) și se întind pe o suprafață de aproximativ 275 de hectare – din care 250 de hectare au fost replantate, iar pe 25 de hectare au fost păstrate vițele vechi.

Crama Budureasca a fost inaugurată în primăvara anului 2013 și are o suprafață de 2500 mp, fiind una din cele mai noi și mai mari crame din regiunea Dealu Mare.

Din 2007 echipei de la Budureasca s-a alăturat oenologul de talie internațională Stephen Donnelly, obținând pentru vinurile cramei peste 300 de medalii de aur, argint și bronz la renumite concursuri de profil.

În această echipă, te așteptăm și pe tine să te alături.

Căutam pentru partenerul nostru, persoana potrivită pentru rolul de Reprezentant Vanzari

Lucrând în echipa Budureasca, vei îndeplini următoarele:

Responsabilități tale cheie:

• promovarea companiei și a produselor sale în relațiile cu clienții

• menținerea și dezvoltarea relațiilor de afaceri cu clienții activi: clienți direcți – distribuitori, clienți indirecți – horeca și magazine

• identificarea și atragerea de clienți noi în portofoliu, participarea la negocieri, impreuna cu managerul zonal

• realizarea obiectivelor lunare si anuale de vanzari si încasari, cu respectarea politicii de preturi si discount-uri si a politicii de creditare

•monitorizare permanenta a stocurilor la distribuitori, dimensionare comenzi si urmarirea onorariilor acestora

•gestionarea intstrumentelor de plată de la clienți

•prezentare si listare produse in locatiile de tip restaurant / magazine, individual si/sau in colaborarea cu distribuitorii locali

•monitorizarea prezentei brandului de produse in meniuriurile locațiilor partenere/ la raft si a pozitionarii prin pret.

•implementarea campaniilor de sell out (promotii, pachete)

•participarea activă la evenimentele organizate în zona în care activează (ex. târguri, expoziții, degustări, etc.)

• brand ambassador pentru produsele si imaginea companiei de producator premium

•Monitorizarea politicilor concurențiale de pe piață (acțiuni, informații)

•Realizarea săptămânală și lunară a rapoartelor de vânzări.

Cerințe&Abilități necesare:

•studii medii sau superioare

•experientă în distribuție și vânzări – minimum 2 ani

•experientă în vânzări HORECA și/sau industria vinului constituie avantaj

•excelente abilități de negociere/vânzare

•excelente abilități de planificare și organizare

•orientare spre rezultate

•responsabilitate, seriozitate, proactivitate

•bune abilităti de comunicare

•capacitatea de a respecta dead-line-urile

•disponibilitate pentru job de teren (90%din timpul de lucru)

•bune cunoștințe de operare MS Office.

Beneficii:

•pachet salarial atractiv (parte fixa + variabila -pentru fiecare obiectiv alocat: vanzari/incasari/raportare)

•bonus variabil pentru performanță

•bonus individual pentru campanii speciale

•spor de fidelitate anual (intre 2% si 3% din salariul fix, pentru fiecare an de activitate in companie, după o vechime de cel puțin 1 an în companie)

• asigurare de sanatate privata (pachet complet care poate fi accesat in toate retelele private) pentru angajat si apartinatori de grad I (copii, parinti)

• prime de Paste si Craciun

• telefon, masina de job Skoda Superb

Asteptam cu entuziasm aplicatia ta, fie prin mesaj privat linkedin, fie pe adresa de email: [email protected]

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Budureasca Wine pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Budureasca Wine pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Budureasca Wine locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?