Reprezentant vanzari

Responsabilitati:
•Dezvoltarea portofoliului de clienti (arhitecti, constructori, beneficiari persoane fizice);
•Implementarea strategiei si a planului de vanzari stabilit;
•Construirea de relatii comerciale, promovarea imaginii companiei in mediul de business local;
•Colectarea de informatii din teren si propunerea de solutii de promovare si dezvoltare a afacerii ;
•Calcularea si intocmirea ofertei comerciale pentru clientii locali, oferirea de consultanta privind folosirea materialelor, procesarea acestora in scopul dorit;
•Discutarea si negocierea ofertelor, respectand principiile de management contractual, termenii si conditiile stabilite prin politica comerciala a Titan Mar;
•Urmarirea reactiei clientului dupa primirea ofertei;
•Intocmirea de rapoarte de activitate zilnice si saptamanale de vanzari;
•Jobul presupune deplasari frecvente pe teren.

Cerinte
•Zona de interes/acoperire: HD; TM ;AR; BH; CJ; AB; SB;

.Studii superioare – economice, tehnice (Facultatea de Constructii reprezinta un avantaj);
•Experienta min. 3 ani in domeniul vanzarilor si/sau al constructiilor;
•Experienta in vanzare de piatra naturala, reprezinta un avantaj;
•Cunostinte operare PC (Word, Excel- nivel avansat);
•Foarte bune abilitati de comunicare, negociere si lucru in echipa;
•Orientare catre client si rezultat;
•Persoana energica si flexibila;
•Limba engleza – nivel avansat;
•Disponibilitate pentru deplasari;
•Permis de conducere categoria B.

Beneficii Oferite
•Pachet salariat motivant;
•Posibilitati de dezvoltare personala si promovare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C.MARMOSIM S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C.MARMOSIM S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C.MARMOSIM S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?