Reprezentant vanzari

Responsabilitati :

• Atingerea obiectivelor de vanzari pe zona repartizata
• Mentine si dezvolta portofoliul de clienti
• Identifica permanent noi oportunitati de afaceri
• Participa la negocierea contractelor de colaborare cu clientii societatii
• Urmareste recuperarea creantelor societatii pe zona repartizata
• Asigura asistenta tehnica si comerciala clientilor, pre si post vanzare
• Asigura si verifica implementarea in piata a actiunilor promotionale destinate cresterii vanzarilor la clienti;
• Asigura respectarea conditiilor de creditare in piata, conform politicii comerciale a companiei.
• Furnizeaza rapoarte si analize periodice

Cerinte:
• Experienta pe un post similar minim 2 ani in vanzari produse electrice
• Aptitudini de comunicare si negociere, abilitati de relationare cu clientii
• Analitic, dinamic, atitudine pozitiva,ambitios /dedicat job-ului
• Permis conducere categ B
• Operare PC nivel mediu
• Studiile tehnice sau economice constituie un avantaj
• Buna cunoastere a mediului concurential/de afaceri in zona alocata
• Disponibilitate pentru deplasari

Beneficii :
• Salariu atractiv
• Telefon
• Laptop
• Masina de serviciu
• Posibilitati de dezvoltare a carierei

Zona de acoperire :

1 post : zona CLUJ - NAPOCA

1 post : Moldova

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC TOBIMAR SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC TOBIMAR SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC TOBIMAR SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?