Reprezentant vanzari - Divizia Philip Morris

Candidatul ideal:

- Bune abilităţi de comunicare şi putere de convingere;
- Uşurinţă în iniţiereaşi dezvoltarea relaţiilor interpersonale;
- Orientarea spre client, darşi spre consumator;
- Foarte bunăorientare spre rezultate;
- Spirit de organizareşi capacitate de automotivare;
- Disponibilitate pentru un post cu activitate 100% de teren, dinamică;
- Reprezintă avantaj experienţa profesională;
- Minim studii medii (diplomă de bacalaureat);
- Permis de conducere categoria B, minim 1 an vechime.

Descrierea jobului:

Obiectivul postului:
Van Sales Representative acţioneazăînsensul dezvoltării afacerii companiei cu produsele Philip Morris prin realizarea,în aria repartizată, a volumelor de vânzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, distribuţie produse, aşezarea produselor la raft şiîncasarea contravalorii facturilor. Procesul de vânzare se realizeazăcu livrarea mărfii pe loc.

Responsabilităţi principale:
- Construieşte şi menţine baza de clienţiîn secţiunea pe care o administrează;
- Vizitează zilnic numărul de clienţi necesar pentru a atinge standardele impuse de companie,înconformitate cu planul rutei;
- Vinde produsele conform obiectivelor de volum/an/lună/zi;
- Construieşteşi menţine imagineaşi modulîn care sunt prezentate produseleîn punctul de vânzare al clientului: asigurăprezenţaşi vizibilitatea produselor conform standardelor transmise de Producătorşipromoţiilorîn vigoare;
- Asigurălivrarea promptăa produselor către clienţişi este responsabil de integritatea stocului de marfădin autoturism;
- Se asigură de recuperareaînîntregime a contravalorii facturilor de la toţi clienţii din aria să de acoperire.

Descrierea companiei

Interbrands Marketing&Distribution face parte din elităcompaniilor de distribuţieşi marketing bunuri de larg consum din România, acoperind aproximativ 8% din vânzarea bunurilor de larg consum din toatăţara.

Înfiinţatăînca din anul, compania are acoperire naţională, reuşind săaprovizioneze săptămânal pestede locaţii comerciale, accesând mai multe canale de vânzare cu un portofoliu extins de produse, adaptat permanent cererii din piaţă.

Printre producătorii ale căror produse le distribuimşi/sau administrăm pot fi mentionaţi: Procter&Gamble,Philip Morris, Henkel, Danone, Nestlé, Atifco

Începand cu anul, Interbrands dezvoltămărcişiproduse proprii, lansând brand-urile: Ops, Naturalesse, Fresko, Pops, Tucan, Bono, Korab.

Enjoy the Right Choice!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la INTERBRANDS Marketing&Distribution S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la INTERBRANDS Marketing&Distribution S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are INTERBRANDS Marketing&Distribution S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?