Reprezentant vanzari in afara tarii

1615900829665

AG STEEL BUILDING&CLADDING, societate de prestigiu in constructia de cladiri industriale, suntem  in cautarea  de noi colegi pe postul de reprezentant vanzari pentru Germania, Franta, Anglia. Persoanele pe care le  cautam trebuie sa fie buni cunoscatori a cel putin 2 limbi straine, engleza, germana, franceza, atat la nivel scris cat si conversational.

Responsabilitati pentru ofertare:

  • studiaza documentatia (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memoriu tehnic) predata de beneficiar
  • stabileste strategia pentru intocmirea documentatiei de prezentare a ofertei, tinand cont de cerintele transmise si politica firmei pentru intocmirea ofertelor
  • intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite.

Responsabilitati pentru vanzare:

  • promoveaza produsele si serviciile companiei prin cresterea volumului de vanzari pentru toate grupele de servicii din portofoliul companiei
  • intretine si dezvolta relatiile cu partenerii/promotorii din aria de interes a firmei, negociaza conditii comerciale speciale pe produsele industriale
  • prospecteaza permanent piata si monitorizeaza concurenta, din zona alocata.

Cerinte:

  • studii superioare in domeniul constructiilor
  • minim 5 ani experienta in vanzari, domeniul constructiilor
  • cunostinte avansate de utilizare Word, Excel, Outlook (sa fi lucrat cu softuri tip CRM reprezinta un avantaj)
  • cunoștințe în legislația achizițiilor publice prezinta un avantaj
  • extrem de punctual si consecvent
  • abilitati dezvoltate de comunicare si negociere, de argumentare si persuasiune
  • rationament analitic si gandire strategica
  • seriozitate, responsabilitate si implicare
  • cunostinte avansate de limba engleza, franceza si/sau germana.

Oferta:

  • mediu de lucru dinamic si echipa competitiva
  • pachet salarial motivant corelat cu atingerea obiectivelor
  • formare profesională de specialitate.

Descrierea companiei

Compania Avinci este specializată în proiectarea și construcția de structuri metalice, placări metalice și închideri metalice.

Avem echipe specializate în asamblarea structurilor metalice, prefabricate, pereți sandwich, fațade, montare pe acoperiș diferite modele, suduri, echipe specializate în domeniul managementului de proiecte și multe altele.

În portofoliul nostru puteți găsi: hale, depozite, showroom-uri, clădiri de birouri, mall-uri, hangare, centre logistice, fabrici și alte clădiri de amploare.

Experiența și profesionalismul nostru, ne permit să asigurăm o finalizare bună a tuturor proiectelor în care suntem implicați.

cupola palas  top27 25

Te asteptam in echipa AVINCI!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?