Reprezentant vanzari intern

Pentru completarea echipei noastre din punctul de lucru GIARMATA, căutam:

REPREZENTANT VÂNZĂRI LA SEDIU

Responsabilități:

• Prezintă, promovează și vinde produsele și serviciile DACOVEST în conformitate cu standardele și politicile comerciale ale companiei;

• Organizează activitățile de vânzări pe grupele de produse alocate în scopul realizării planului de vânzări;

• Identifică și aplică acțiuni în vederea dezvoltării gamei de produse comercializate;

• Urmărește dezvoltarea unui parteneriat de durată cu clienții prin acordarea de suport tehnic și consultanță;

• Întocmește situații și rapoarte conform solicitărilor.

• Întocmește documente speciale privind comercializarea cherestelelor și avizelor de material lemnos.

• Îndeplinește alte sarcini de lucru specifice postului.

Alte atribuțiuni:

• Controlarea activității și întocmirea de rapoarte pentru mașinile de transport și utilaje.

• Stabilește fluxul logistic pentru încărcarea și livrarea comenzilor de vânzări.

Profilul candidatului:

• Cunoștințe de operare PC și sisteme informatice;

• Competențe de negociere și ușurință în comunicare;

• Capacitate de organizare și planificare;

• Capacitate de a lucra în echipă;

Constituie avantaj:

• Cunoștințe de limbi străine: engleză și/sau germană;

• Experiență relevantă în vânzări produse din lemn / construcții;

• Studii tehnice în industria lemnului;

Despre noi:

Suntem o companie privată cu expunere regională care activează în domeniul comerțului cu lemn și produse conexe din lemn.

Toate activităţile companiei noastre sunt orientate către clienţi. De aceea depunem eforturi permanente pentru construirea unei relaţii de durată, prin oferirea unui pachet complex de servicii, începând de la alegerea şi comandarea produselor,depozitarea lor și până la livrarea acestora într-un mod profesionist şi eficient.

Relaţiile noastre comerciale se bazează pe sinceritate şi echilibru, cu scopul creării şi menţinerii de relaţii solide și de lungă durată, fundamentate pe incredere reciprocă.

Program de lucru:

Luni – Vineri: 07:30 – 18:00

Sâmbătă: 07:30 – 13:00

Salariul este atractiv, compus din parte fixă și bonus de performanță.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Dacovest pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Dacovest pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Dacovest locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?