Reprezentant vanzari lentile oftalmice VAN-SELL

Suntem in cautarea unui coleg/colege pentru departamentul nostru de vanzari lentile oftalmice, postul este disponibil pentru orasul TIMISOARA.

Descrierea jobului :

  • Reprezentantul de vanzari lentile optica medicala se ocupa de vanzarea si livrarea produselor;
  • Se asigura ca va informa corect clientii despre produsele si serviciile companiei;
  • Preia comenzile si se ocupa de incasarea soldurilor conform politicii companiei;
  • Urmareste activ comenzile clientilor de la momentul plasarii, pana in momentul in care se primeste confirmarea platii;

Responsabilitatile postului :

  • Promovarea gamei de lentile oftalmice MediQ în rândul opticienilor;
  • Dezvoltarea cifrei de afaceri din orasul TIMISOARA;
  • Crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii;
  • Indeplinirea obiectivelor individuale si contributia la realizarea obiectivelor companiei;
  • Atributii de raportare si comunicare catre management, conform politicilor si procedurilor companiei;
  • Realizarea legăturii între teren şi reprezentantul zonal pentru îmbunătăţirea serviciului cu clienţii;

Candidatul ideal :

  • Are capacitate de organizare, planificare si atentie la detalii;
  • Cunoaste tehnici de vanzare si negociere;
  • Este o persoana flexibila, responsabila, cu o atitudine pozitiva;
  • Detine permis de conducere categoria B;

Beneficii :

  • Contract individual de munca pe perioada nedeterminata;
  • Salariu fix net + comision din incasari / vanzari
  • Bonuri de masa pe card 300 lei/luna;
  • Masina de serviciu;
  • Telefon;
  • Laptop;

Descriere companie:

Optic Partner este unul dintre importatorii cu cea mai indelungata experienta in piata de optica medicala, cu o structură bine cladita prin experienta, ne aflam intr-o continua dezvoltare pentru a acoperi cat mai mult din necesitatile clientilor nostri, la un excelent raport calitate-pret.

In 2017 am deschis propria linie de productie lentile aeriene RX, brandul MediQ, brand de care suntem foarte mandri si in care am investit experienta noastra si a colaboratorilor nostri externi in domeniul de optica medicala.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la OPTIC PARTNER pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la OPTIC PARTNER pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are OPTIC PARTNER locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?