Reprezentant vanzari- Responsabil retentie

Profilul candidatului:

- Studii superioare finalizate in domeniul economic sau tehnic (studiile tehnice reprezinta un avantaj)

- Experienta in vanzari constituie avantaj

- Constituie avantaj experienta in vanzari de solutii software, solutii tehnice sau solutii de GPS

- Abilitati excelente de comunicare si negociere, prezentare profesionala

- Bune abilitati de organizare si planificare a muncii

- Disponibilitate pentru deplasari frecvente in zona de responsabilitate

- Cunostinte bune de operare PC (Excel, Word, Powerpoint, CRM)

- Permis de conducere categoria B.

- Cunostinte bune de limba engleza.

Responsabilitati:

- Promoveaza si comercializeaza solutia de monitorizare TrackGPS

- Identifica cerintele pietei in raport cu solutiile si produsele din portofoliul AROBS Transilvania Software

- Dezvolta si mentine portofoliul de clienti din zona arondata

- Menține și dezvolta relația cu actualii clienți;

- Se implica activ in cresterea gradului de satisfactie al clientilor, venind in intampinarea nevoilor acestora cu solutii personalizate

- Întocmește oferte de preț, documentații tehnice, contracte comerciale și urmărește evoluția acestora;

- Propune strategii de promovare a solutiei TrackGPS

- Culege și transmite informații legate de cerințele clienților în ceea ce privește dezvoltarea de soluții personalizate

- Gestioneaza procesele de vanzare catre clienti

- Realizeaza prezentari si demo-uri la potentialii clienti

- Intocmeste periodic rapoarte de activitate

Beneficii:

- Asigurare de sănătate prin Alianz Tiriac;

- Beneficii sportive;

- Training-uri interne și alte evenimente;

- Bonusuri de recomandare;

- Examene și certificări organizate de către companie pentru dezvoltarea profesionala a angajaților;

- Un mediu profesional, prietenos și orientat spre echipa;

- Activități de teambuilding;

- Activități de implicare în comunitate;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AROBS Transilvania Software S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AROBS Transilvania Software S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AROBS Transilvania Software S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?