Reprezentant vanzari

Firma Avangas Mark SRL are ca obiect de activitate distributia de butelii incarcate cu gaze lichefiate atat pentru clienti domestici cat si pentru clienti industriali in judetele Timis, Arad si Caras Severin. Produsele comercializate (buteliile incarcate cu gaze lichefiate butan/aragaz si propan) se adreseaza unei largi palete de clienti de la consumatorii casnici cu utilizare gatit, incalzire si producerea apei calde menajere pana la clienti restaurante, catering, industriali.

Obiectivul postului:

Dezvoltarea afacerii companiei prin realizarea volumelor de vânzări şi a obiectivelor de acoperire clienţi, distribuţie produse şi încasarea contravalorii facturilor.

Responsabilitatile principale ale postului:

  • Răspunde de atingerea targetului lunar/trimestrial de vanzari
  • Prospecteaza piata, răspunde de largirea numarului de clienti existenti
  • Menţine portofoliul de clienti actual în zona pe care o administrează
  • Negociază contracte de vânzare-cumpărare cu clienţii în limita sa de competenţă şi se ocupă de semnarea lor conform regulilor interne
  • Asigură şi răspunde de controlul permanent al încasărilor de la clienti cu implicarea sa activă în recuperarea datoriilor
  • Supraveghează atent concurenţa, fiind receptiv la orice modificare în evoluţia lor pe piaţă
  • Implementeaza promotiile companiei la clientii alocati
  • Furnizeaza rapoarte periodice catre conducerea firmei legate de activitatea de vanzari, clienti, concurenta, etc.

Cerinte

  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara
  • Disponibilitate la munca de teren in cea mai mare parte a timpului de munca
  • Persoana organizata, perseverenta, cu bune abilitati de comunicare, negociere si putere de convingere
  • Persoana orientata pe rezultate, cu iniativa, flexibila
  • Capacitate de a lua decizii si de a seta prioritati
  • Cunostinte utilizare MS Office (Excel cu precadere)
  • Minim studii medii finalizare cu diploma de bacalaureat
  • Permis de conducere categoria B minim 2 ani vechime

Beneficii oferite

  • Masina de serviciu cu utilizare si in interes personal
  • Salarizare motivanta +bonusuri lunare in functie de indeplinirea indicatorilor de performanta
  • Posibilitate de promovare in pozitii superioare intr-o companie dinamica in piata

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AVANGAS MARK SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AVANGAS MARK SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AVANGAS MARK SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?