Reprezentant Vanzari Seminte Hunedoara si Caras Severin

Obiectivul Postului

Description

Promovarea la nivel de fermier a produselor/ solutiilor Syngenta cu scopul de a atinge obiectivele de vanzari stabilite in regiunea alocata.

Responsabilitati
  • Creeaza cerere de vanzare la nivelul fermierului prin executarea campaniilor de promovare a produselor
  • Prezinta fermierilor punctele forte si beneficiile produselor din portofoliu atat inainte cat si dupa lansarea acestora; monitorizeaza performanta acestora la nivel de fermier
  • Intelege punctul de vedere al fermierului, faciliteaza si executa activitati privind Lantul Valoric al Produselor Alimentare
  • Colecteaza reclamatiile clientilor si feedback-ul acestora, facilitand ulterior solutionarea lor prin intermediul echipei tehnice
  • Organizeaza si asigura realizarea campurilor demonstrative
  • Utilizeaza expertiza si cunostintele despre culturi in oferirea de suport fermierilor, pentru a creste prezenta produselor si cota de utilizare a acestora in portofoliul clientilor
  • Realizeaza volumele de vanzari stabilite, la fermierii alocati
  • Este responsabil/ a de prognozarea/ planificarea vanzarilor pentru fermierii alocati
  • In mod regulat colecteaza formal si raporteaza perspectivele de piata, propune schimbari sau indica oportunitati ce ar trebui avute in vedere
  • Coopereaza in mod continuu si eficient cu alte departamente (Marketing, Logistica, etc.)
  • Reprezinta Syngenta si produsele/ portofoliul de servicii al acesteia intr-un mod profesionist si competent
  • Monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor la finalul sezonului de vanzari
  • Se asigura ca actiunile sale sunt in conformitate cu legislatia locala si legea concurentei
  • Apara si promoveaza imaginea Syngenta, oferta si serviciile acesteia
  • Construieste relatii solide si profesionale, bazate pe expertiza si incredere, cu fermierii si factorii de influenta din zona alocata
Cerinte

Qualifications
  • Permis de conducere
  • 2-5 ani experienta in vanzari
  • Cunostinte agronomice: practici generale de cultivare si tehnici agricole, cunostinte tehnice generale despre produsele si/ sau solutiile existente
  • Diploma de licenta
  • Intelegere a mediului concurential
  • Abilitati de influentare si negociere
  • Abilitati de comunicare si prezentare
  • Bazar de gestionare a datelor
  • Bune abilitati de relationare
Locație principală

ROU- Vânzări

locuri de muncă București

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Syngenta pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Syngenta pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Syngenta locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?