Reprezentant vanzari servicii medicale

Profilul candidatului:

Candidatul ideal este sociabil, plăcut și entuziast

Comunică eficient și profesionist, fiindu-i ușor să se adapteze standardelor și regulilor companiei

Gandire analitica, abilitati de vanzare, negociere si orientare catre client

Capacitate de organizare, coordonare, planificare si de asumare a responsabilitatilor

Persoana calma, toleranta, empatica cu abilitati de intelegere a nevoilor clientilor si gasirea solutiilor potrivite

Persoana proactiva, dinamica, gandire pozitiva, amabilitate, eficienta, atentie distributiva

Persoana capabila sa respecte termenele limita si sa-si atinga obiectivele

Studii superioare finalizate

Cunostinte operare calculator

Responsabilitati:

Administreaza eficient si dezvolta portofoliul de pacienti prin strategii de comunicare eficienta, vanzare si negociere intr-o maniera asertiva si corecta.

Contacteaza si prezinta serviciile clinicii Dental Excellence pacientilor existenti precum si noilor pacienti identificand impreuna cu medicul specialist nevoile acestora precum si potentialele solutii.

Promoveaza serviciile atat la solicitarea pacientului, cat si in mod proactiv.

Intermediaza relatia dintre pacienti si medic, faciliteaza comunicarea acestora si gaseste solutii pentru punerea in aplicare a planurilor de tratament sau pentru a rezolva cat mai eficient problemele intampinate de pacienti atunci cand situatia o impune.

Consolideaza si mentine relatia cu toti pacientii existenti implicandu-se activ in atragerea altor pacienti noi.

Organizeaza, coordoneaza, controleaza si raspunde de activitatea personalului din subordine.

Raspunde de calitatea serviciilor oferite pacientilor si le monitorizeaza, inclusiv prin evaluarea satisfactiei pacientilor, luand masuri pentru imbunatatirea acestora.

Se asigura ca pacientii primesc un diagnostic si un plan de tratament din partea medicului curant.

Solutioneaza reclamatiile personalului din subordine (receptionere ) si ale pacientilor in vederea imbunatatirii serviciilor.

Se ocupa cu redactarea corespondentei generale si a documentelor solicitate in relatia cu pacientii.

Indeplineste indicatorii de performanta stabiliti, atat individual cat si la nivel de echipa si  se preocupa permanent de dezvoltarea profesionala a echipei pe care o conduce in vederea motivarii acesteia pe termen lung.

Inlocuieste sau suplimenteaza personalul din subordine in situatiile limita sau ori de cate ori este necesar.

Respecta politicile clinicii Dental Excellence, oferind serviciile cu maximum de profesionalism, in conformitate cu procedurile standard.

Ce oferim:

Asiguram in prima luna un training pentru formare profesioanala, nefiind necesara experienta in domeniul medical.

Salariu motivant si un mediu de lucru placut in care se poate face performanta .

Contract de munca pe perioada nedeterminata.

Posibilitati reale de evolutie profesionala in cadrul clinicii.

Descrierea Clinicii Dental Excellence:

Clinica Dental Excellence este una din cele mai performante clinici stomatologice din Bucuresti si ofera tratamente moderne cu ajutorul aparaturii de ultima generatie.

Peste 10 mii de pacienti ne-au trecut pragul in ultimii 8 ani si au constatat ca medicii nostri sunt buni profesionisti, insa nu au uitat sa fie si oameni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Clinica Dental Excellence Servicii Stomatologice pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Clinica Dental Excellence Servicii Stomatologice pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Clinica Dental Excellence Servicii Stomatologice locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?