Reprezentant vanzari TrackGPS

TrackGPS este o soluție de monitorizare a flotei auto prin GPS dezvoltată de compania AROBS și utilizată în prezent de peste 4300 de clienți din România cu circa 68000 de mașini.

TrackGPS este destinată firmelor mici, mijlocii și mari care doresc să-și eficientizeze activitatea prin reducerea costurilor cu flota auto. Aplicația colectează date în timp real de la autovehiculele monitorizate și pe baza acestora generează rapoarte sub formă de grafic sau tabel care permit analizarea și compararea datelor și eficientizarea activtății.

Profilul candidatului:

 - Studii superioare finalizate în domeniul economic sau tehnic (studiile tehnice reprezintă un avantaj);

 - Experiență de minim 2 ani în vânzări;

 - Constituie avantaj experiență în vânzări de soluții software, soluții tehnice sau soluții de GPS;

 - Abilități excelente de comunicare, negociere și  prezentare profesională;

 - Bune abilități de organizare și planificare a muncii;

 - Cunoștințe bune de IT&C;

 - Atitudine pro-activă;

 - Orientare spre rezultate;

 - Capacitatea de a se încadra în deadline-uri și de a-și atinge targetele;

 - Flexibilitate, adaptabilitate, comunicare;

 - Disponibilitate pentru deplasări frecvente în zona de responsabilitate;

 - Permis de conducere categoria B;

 - Cunoștințe bune de operare PC (Excel, Word, Powerpoint, CRM).

Responsabilități:

 - Responsabil în mod direct de atingerea obiectivelor;

 - Promovează și vinde soluția TrackGPS;

 - Identifica cerințele pieței în raport cu soluțiile și produsele din portofoliul AROBS Transilvania Software;

 - Propune strategii de promovare a soluției TrackGPS;

 - Gestionează procesele de vânzare către clienții AROBS Transilvania Software;

 - Gestionează relația cu partenerii AROBS Transilvania Software;

 - Culege și transmite informații legate de cerințele clienților în ceea ce privește dezvoltarea de soluții personalizate;

 - Întocmește oferte de preț, documentații tehnice, contracte comerciale și urmărește evoluția acestora;

 - Realizează prezentări și demo-uri la potențialii clienți;

 - Se informează pentru cunoașterea în detaliu a produselor gestionate și poziționarea acestora pe piață;

 - Se implică activ în creșterea gradului de satisfacție al clienților, venind în întâmpinarea nevoilor acestora cu soluții personalizate;

 - Dezvoltă portofoliul de clienți în zona arondată;

 - Menține și dezvoltă relația cu actualii clienți;

 - Întocmește periodic rapoarte de activitate.

Beneficii:

- Pachet salarial motivant;

- Bonusuri lunare și anuale  corelate cu performanță;

- Acces la training-uri și cursuri de perfecționare;

- Oportunitate de dezvoltare a carierei într-o companie în expansiune;

- Mașină de firma, laptop și telefon;

- Asigurare de sănătate și alte beneficii.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la AROBS Transilvania Software S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la AROBS Transilvania Software S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are AROBS Transilvania Software S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?