Reprezentant zonal - inginer horticol sau agronom

Esti pregatit pentru o noua provocare in vanzari? Cautam sa ni se alature un coleg care va desfasura activitatea de vanzare si menținere a parteneriatelor actuale in zona alocata.

Responsabilitati:

Viitorul coleg va trebui sa prospecteze, in permaneneta, piata in vederea identificarii oportunitatii de vanzare, sa detina cunostinte in domeniul horticulturii si agriculturii, sa monitorizeze mediul concurential si sa transmita la timp informatii relevante, sa identifice corect nevoile clientilor pentru propunerea celor mai eficiente solutii.

Ce vei face?

  • planifici activitatea de vizitare a clientilor, ofertare, generare si preluare comenzi.
  • sprijini implementarea activitatilor promotionale si a evenimentelor organizate de departamentul de marketing in zona alocata.
  • culegi informatii din piata si identifici oportunitatile pentru dezvoltarea de parteneriate cu clientii potentiali.
  • intocmesti raportul de activitate din teren cu concluzii, ca unealta pentru sine si management.
  • contribui la dezvoltarea portofoliului de clienti in zona alocata ( Judetul Galati ).

Cerintele postului:

- excelente abilitati de prezentare, comunicare si negociere;

- capacitatea de analiza si sinteza, influenta si convingere, orientare catre client, initiativa, dinamism;

- abilitati de organizare si planificare;

- seriozitate, promptitudine si dorinta de dezvoltare;

- prospectare, identificare, contractare de noi clienti in vederea extinderii portofoliului existent;

- disponibilitate pentru deplasari in zona pe care o reprezinti;

- participarea la sedinte, traininguri si cursuri organizate de companie;

- cunoasterea limbii engleze ( cel putin la nivel mediu );

- cunostinte operare PC ( Word, Excel, Power Point, Internet Explorer ).

Oferta (bonusuri, beneficii)
Se ofera masina, telefon, tableta, multifunctionala, tichete de masa, asigurare medicala privata, traininguri de specialitate. Salariu, precum si alte avantaje, se vor negocia la interviu .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la S.C. Holland Farming Agro SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la S.C. Holland Farming Agro SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are S.C. Holland Farming Agro SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?