Reprezentant zonal vanzari

AliRa Recruitment recruteaza o pozitie de Reprezentant Zonal Vanzari pentru judetul Dolj,pentru clientul sau, companie multinationala, cu un portofoliu renumit de produse de top destinate agriculturii de precizie, aflata in plina expansiune in Romania.

Profil candidat:

  • Minim 3 ani experienta profesionala in vanzari;
  • Experienta profesionala in sectorul agribusiness reprezinta un avantaj;
  • Absolvent studii universitare, studiile agronomice reprezinta un plus;
  • Cunostine de limba engleza reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte operare PC;
  • Permis de conducere categoria B.

Aptitudini si abilitati:

  • Bune abilitati de vanzare si negociere;
  • Abilitati tehnice si de acordare consultanta;
  • Disponibilitate fizica la munca de teren;
  • Abilitati de relationare si comunicare;
  • Ordine, corectitudine si seriozitate;
  • Capacitate de a lucra în echipa;
  • Flexibilitate, rezistenta la stres, adaptabilitate in situatii noi.

Descrierea jobului

  • Evaluarea şi selectarea clienţilor din zona alocata;
  • Vanzarea produselor din portofoliu la nivel de fermier in zona alocata;
  • Aplicarea strategiilor de vânzări, a ţelurilor şi indicaţiilor în scopul prelucrării ţintite a pieţei în zona definită;
  • Fortificarea reputaţiei şi a gradului de notorietate a companiei;
  • Stabilirea nevoilor clienţilor, prelucrarea şi întocmirea ofertelor; urmărirea consecventă până la acordarea comenzilor;
  • Verificarea satisfacţiei clienţilor cu acordurile făcute, servicii, siguranţa de livrare şi calitatea produselor;
  • Atingerea obiectivelor de vanzari;
  • Cunoasterea si respectarea politicii comerciale;
  • Participa la diferite evenimente de la nivelul zonei alocate, în conformitate cu cerințele companiei.

Descrierea companiei

AliRa Recruitment is a Recruiting and Executive Search company with focus on agribusiness sector.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?