RESP. CONTROL TEHNIC CALITATE CONSTRUCTII (CQ)

Candidatul ideal

- studii superioare;

- obligatoriu experienta minim 5 ani intr-o pozitie similara;

- cunostinte solide privind Legea "Calitatea in Constructii si Normative in Constructii";

- permis  categoria B;

-Foarte bune abilități de comunicare și lucru în echipă;

-Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;

-Capacitatea de prioritizare;

-Rigurozitate și atenție pentru detalii;

-Persoană activă, responsabilă, foarte bine organizată, orientată către obținerea de rezultate;

-Foarte bune cunoștințe tehnice;

-Capacitate de analiză și de sinteză.

- Disponibilitate pentru deplasare la santierele din tara;

Descrierea jobului

- Verifica înaintea începerii lucrărilor dacă sunt îndeplinite toate condițiile inițiale necesare începerii lucrărilor;

- Respectă legislaţia şi reglementările tehnice in vigoare;

- Implementează şi menţine Sistemul de Asigurare a Calităţii;

- Asigurarea derularii, in conditii bune, a fazelor determinante si controalelor organizate de Inspectoratul de Stat in Constructii (ISC);

- Intocmirea Planului Calitatii pentru santierele noi, cu includerea Planurilor de Control Calitate;

- Verificari si Incercari (PCCVI) pentru fiecare categorie de lucrari, si transmiterea lor catre ISC si Beneficiar;

- Intocmirea Procedurilor Tehnice de Executie/Instructiunilor de Lucru si implementarea lor pe santier aferent fiecarei categorii de lucrari, in colaborare cu inginerii numiti pe fiecare proiect;

- Participarea la receptia la terminarea lucrarilor si finala alaturi de Beneficiar;

- Răspunde de măsurile propuse pentru înlăturarea neconformităţilor;

- Verifică calitatea remedierilor executate;

- Răspunde de îndeplinirea prevederilor „Planului Calităţii” adoptat de agentul economic prin Sistemul propriu de Conducere şi Asigurare a Calităţii;

- Răspunde de conformitatea cartilor tehnice de constructie intocmite pe fiecare proiect (verificarea documentelor de calitate prezentate de furnizori si subantreprenori, intocmirea modelelor de procese verbale necesare in desfasurarea executiei pe sentiere, ordonarea documentelor in cartea tehnica a constructiei si predarea catre beneficiar).

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC AG STEEL BUILDING&CLADDING S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?