Responsabil achizitii

RESPONSABIL ACHIZITII

SCURTA DESCRIERE A FIRMEI :

SC DISTINCT MOB SRL FUNCTIONEAZA DIN ANUL 1996 SI ESTE UNA DIN FABRICILE IMPORTANTE DE MOBILIER DIN ROMANIA CU O DEZVOLTARE CONTINUA A PIETELOR EXTERNE.

POSTUL ESTE VALABIL PENTRU PUNCTUL DE LUCRU DIN CLUJ-NAPOCA, JUD. CLUJ

CERINTE :

- Studii superioare in domeniul tehnic/economic

- Experienta dovedita de minim 2 ani pe o functie similara

- Cunostinte solide de MS Office, navigare internet

- Cunostinte de limba engleza (nivel mediu-avansat, scris/citit)

- Abilitati de negociere si relationare, responsabilitate, seriozitate, simt al detaliului

- Permis de conducere categoria B

RESPONSABILITATI :

- Sa identifice, sa evalueze si sa selecteze potentialii furnizori de produse si servicii pentru companie in functie de necesitatile specifice departamentelor

- Sa colaboreze cu celelalte departamente ale companiei in vederea dimensionarii optime a stocurilor de produse achizitionate

- Sa negocieze contractele si conditiile de furnizare,

- Sa stabileasca si sa pastreze relatii optime cu furnizorii companiei

- Sa expedieze comenzile catre furnizori si sa urmareasca respectarea tuturor conditiilor agreeate in livrarea comenzilor pana la receptia finala

- Sa prospecteze continuu piata de profil si conditiile de achizitii/livrare in vederea optimizarii continue a achizitiilor, avand ca scop final imbunatatirea calitatii, a pretului si a conditiilor de achizitie pentru toate produsele achizitionate de companie

BENEFICII :

- Pachet salarial motivant
- Cursuri de perfectionare. Contact permanent si instructaj cu companie germana.
- Posibilitatea dezvoltarii personale intr-o companie de succes.

- Mediu de lucru dinamic, profesionist

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DISTINCT MOB S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DISTINCT MOB S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DISTINCT MOB S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?