Responsabil achizitii / ofertare

nespecificat

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

- cunoștințe aprofundate de limbă engleză și/sau limbă germană - condiție minimală reprezintă una dintre ele.
- capacitate foarte bună de negociere ;
- studii superioare tehnice sau economice ;
- experiența în domeniul cerut constituie un mare avantaj;
- dacă există, scrisorile de recomandare constituie un avantaj;
- cunoștințe bune de Outlook, Word, Excel;

Descrierea jobului

Responsabil cu achiziția de materiale industriale (vezi descrierea companiei) și servicii pentru clienți industriali.
Emite și analizează cereri de ofertă.
Responsabil cu emitere de comenzi în sistem ERP, urmărirea acestora și supravegherea aprovizionării în termenele, prețurile și condițiile stabilite cu furnizorii.
Evaluare furnizori.
Rezistent la stres și bună relaționare cu alte departe din companie.
Respectă obiectivele și țelurile stabilite.

Beneficii: Pachet salarial atractiv. Prime pentru realizarea obiectivelor. Posibilitate de dezvoltare într-o companie dinamică. Program de lucru stabil (vinerea până la 14,30 - nu se lucrează sâmbăta sau duminica).

Fondată în 1949 în Koeln, Lingemann este un specialist în aprovizionare integrată pentru clienți industriali.
Avantajul Lingemann...QCD – raport optim intre CALITATE-COST-TERMEN DE LIVRARE - cresterea eficientei achizitiei.
Cine suntem ? – Suntem specialistul Dvs in sourcingul individual
Unde suntem ? – In Germania si Romania
Ce facem ? - Consultanta
- Sourcing
- Depozitare
- Logistica
- Savings – Reduceri de costuri
www.lingemann.ro

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Lingemann Beschaffungssysteme SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Lingemann Beschaffungssysteme SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Lingemann Beschaffungssysteme SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?

  • Ce salariu oferă Lingemann Beschaffungssysteme SRL la locurile de muncă disponibile prin Angajat.ro?