Responsabil achizitii

La Fabrica Termoplast din Roman, jud Neamt, suntem in căutarea unui Specialist in Achizitii :

Obiectivul postului:

Aprovizionarea cu toate materialele necesare realizarii activitatii de productie tamplarie PVC-Aluminiu cu geam termoizolant.

Cerinte :

-Studii : superioare;

- Experienta in achizitii-aprovizionare sau vanzari;

-Cunostinte operare PC avansate ( pachetul Office-MsExcel );

-Abilitati manageriale si de negociere dezvoltate;

-Abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;

-Adaptabilitate, rabdare, atentie la detalii, perseverenta, etica, orientare spre success;

Descrierea postului :

-realizeaza activitatatea de aprovizionare ( receptie);

-negociere cu furnizorii a preturilor de achizitie ;

-monitorizeaza confirmarile de comanda si a livrarilor de la furnizori ;

-mentine legatura cu departamentele implicate ;

-identifica rapid furnizori noi, in cazul unor proiecte deosebite;

-prospectarea pietii, in cautarea de furnizori capabili de performante ridicate in calitate, pret si timp;-mentine legatura cu furnizorii existenti si evaluarea acestora in functie de performanta;

-ofera idei,solutii pentru performanta departamentului de achizitii, optimizarea permenanta a costurilor.

Beneficii:Pachet salarial motivant, sansa de a te dezvolta intr-o companie in plina ascensiune

.Detalii la tel :CV-urile se vor trimite la e-mail :

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TERMOPLAST SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TERMOPLAST SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TERMOPLAST SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?