Responsabil autorizare telecomunicatii

Cu o istorie de peste 21 de ani, Electrogrup furnizeaza solutii complete de infrastructura energetica, de telecomunicatii si constructii industriale si civile, la nivel national si international. Compania face parte din grupul E-INFRA, lider pe piata de servicii integrate de infrastructura din Romania, din care fac parte 5 companii si peste 700 de angajati.

Electrogrup este unul dintre cei mai mari constructori nationali de infrastructura de telecomunicatii, echipele noastre fiind printre cele mai specializate din tara in acest domeniu. Dezvoltam proiecte de infrastructura la cheie de fibra optica, site-uri de telefonie mobila, instalari de echipamente 3G, 4G, si LTE si retele de acces radio pentru marii operatori de telecomunicatii din Romania si din afara tarii.

Deschidem o noua oportunitate de cariera si cautam un Responsabil Autorizare Telecomunicatii pentru a se ocupa de preevaluarea si evaluarea finala a complexitatii site-urilor noi si a traseelor de Fibra Optica din punct de vedere al posibilitatilor de avizare, autorizare si implementare a proiectelor.

Responsabilitati:

  • Obtine certificate de urbanism, avize / acorduri si autorizatii pentru site-uri de telefonie mobile noi si retele de fibra optica noi
  • Urmareste si gestioneaza modul de intocmire si semnarea a contractelor de acces, de inchiriere, de utilizarea zona drumuri publice, incheiate intre beneficiar si institutiile abilitate.
  • Site acquisition – cauta candidati pentru site-uri noi de telefonie mobile si negociaza/semneaza contracte de inchiriere pentru site-urile noi
  • Centralizeaza toate documentele obtinute, gestioneaza si pastreaza documentele originale obtinute pana la predarea la beneficiar
  • Intocmeste rapoarte privind statusul proiectelor in curs de autorizare / autorizate.
  • Se ocupa de receptia si inchiderea lucrarilor autorizate
  • Centralizeaza toate documentele privind cartea tehnica a constructiei, si preda documentatia finala catre beneficiar
  • La solicitarea Companiei se implica in rezolvarea altor probleme de ordin tehnic, procedural si juridic in limitele competentelor

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice
  • Experienta in domeniu reprezinta avantaj
  • Cunoasterea legislatiei in domeniul constructiilor de infrastructura telecom, cunoasterea legislatiei privind administratiile locale in domeniul investitiilor si urbanism.
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu
  • Cunostinte MS Office
  • Permis conducere categoria B

Ce oferim:

  • Schema de salarizare si beneficii axata pe rasplatirea performantei
  • Suport pentru instruire si dezvoltare profesionala
  • Un mediu de lucru dinamic, profesionist, in care dezvoltarea personala este incurajata
  • Oportunitati de evolutie in cariera in interiorul companiei si in grupul de companii
  • Beneficii aditionale (tichete de masa, oferte speciale pentru angajati)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ELECTROGRUP S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ELECTROGRUP S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?