Responsabil calitate

Firma de productie ce are ca activitate principala productia de articole sportive (injectie mase plastice, croitorie industriala) cauta un nou coleg pentru postul de RESPONSABIL CALITATE in SATU MARE.

Candidatul ideal:

- Studii superioare

- Experienta in domeniul calitatii de minimum 3 ani

- Cunostinte ISO 9001:2015, certificat curs auditor intern reprezinta un avantaj

- Cunostinte operare PC (Windows, Office)

- Capacitate de comunicare, organizare si disciplina

- Atentie la detalii

- Cunoașterea instrumentelor, conceptelor și metodologiilor de evaluare

Responsabilitati:

- Elaborarea politicilor și procedurilor de asigurare a calității

- Interpretarea și implementarea standardelor și procedurilor de asigurare a calității

- Concepe proceduri și instrucțiuni de eșantionare pentru înregistrarea și raportarea datelor de calitate

- Analizeaza implementarea și eficiența sistemelor de calitate și inspecție

- Planifica, efectueaza și monitorizeaza testarea și inspecția materialelor și produselor pentru a asigura calitatea produselor finit

- Coordonează acţiuni de eliminare sau reducere a defectelor interne

- Monitorizează costul rebuturilor, remedierilor interne, acţiunilor de sortare interne/client

- Menţine, îmbunătăţeşte şi actualizează documentele de calitate din aria de responsabilitate

- Administreaza şi soluţioneaza reclamaţiilor de calitate primite de la clienţi pentru produsele de care răspunde

- Coordonează echipa multidisciplinară în analiza reclamaţiilor şi stabilirea acţiunilor corective şi preventive 8D, PDCA

- Asigură comunicarea cu persoanele de contact de la client in privinta statusului reclamaţiilor şi a eficienţei acţiunilor stabilite

- Se implică în realizarea şi coordonarea activităţiilor specifice: manualul calitatii, proceduri

Oferta

Pachet salarial atractiv

Tichete de masa

Tichete Craciun si Paste

Abonament medical clinica privata

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la High Staff Recruitment pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la High Staff Recruitment pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are High Staff Recruitment locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?