Responsabil calitate

sandoz

Compania NOVARTIS, Fabrica de medicamente Sandoz SRL Târgu-Mureș caută candidați pentru postul:

Persoană Calificată – responsabil eliberarea seriilor și calitatea medicamentului /
QA Manufacturing

Departamentul: Calitate

Responsabilități principale:

  • Asigurarea fabricației și eliberării produselor în conformitate cu Autorizațiile de Punere pe Piață și Normele de bună practică de fabricație.

  • Asigurarea controlului și eliberării produselor în conformitate cu specificațiile de calitate aprobate în dosarele de înregistrare.

  • Eliberarea produselor spre vânzare în condițiile în care deviațiile cu privire la acestea sunt investigate și măsurile corective sau preventive necesare sunt stabilite

  • Alte sarcini referitoare la supravegherea și îmbunătățirea continuă a sistemului de calitate al fabricii, relaționat cu fabricația și controlul calității produselor

Cerinte:

  • Certificat care sa ateste calitatea de Persoana Calificata – Responsabila cu eliberarea seriilor;

  • Cunostinte la nivel de expert asupra controlului calităţii produselor şi materialelor farmaceutice, normelor GMP internationale pentru indeplinirea atributiilor;

  • Cunostinte de Controlul si Asigurarea Calitatii, productie farmaceutice;

  • Cunoștințe operare PC (nivel mediu - avansat)

  • Limba engleza – nivel avansat

  • Studii superioare - Facultatea de Farmacie, Chimie, Medicina

Oferim:

  • Contract de munca pe perioada nedeterminata

  • Oportunități de dezvoltare in carieră în una din cele mai mari companii farmaceutice la nivel mondial (Novartis)

  • Oportunitatea de a fi parte din echipa unei fabrici în continuă dezvoltare, contribuind la introducerea de produse inovative, la realizarea unor produse de calitate superioară, în termeni de performanță ridicați

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sandoz pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sandoz pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sandoz locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?