Responsabil Contracte IT Infrastructura

Responsabilitati:

  • Centralizarea cerintelor si consolidarea bugetelor anuale IT
  • Analiza ecarturilor lunare intre prevederile si realizarile bugetare
  • Analiza gradului de realizare a bugetelor proiectelor de infrastructura
  • Asigurarea gestiunii comerciale si financiare a proiectelor informatice
  • Participarea la procesul de negociere si selectie a furnizorilor, gestionarea relatiei contractuale cu furnizorii si supervizarea derularii contractelor incheiate
  • Avizarea contractelor de achizitie in domeniul informatic
  • Urmarirea respectarii clauzelor si termenelor contractuale
  • Controlul documentatiei si formalitatilor necesare pentru plata facturilor catre furnizori
  • Evaluarea furnizorilor si masurarea castigurilor realizate

Profil

  • Studii superioare absolvite, preferabil profil tehnic sau economic
  • Limba engleza avansat
  • Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul economic, achizitii, bancar
  • Cunostinte in domeniul informaticii – specific bancar
  • Experienta si abilitati de negociere, experienta in achizitii reprezinta un avantaj important
  • Experienta in analiza economico-financiara si utilizare tool-uri reporting financiar, precum si in urmarirea unor bugete stricte
  • Cunostinte generale de analiza si gestiune financiara, analiza date statistice, experienta in utilizarea unor tool-uri de automatizare pentru structurarea datelor
  • Cunostinte avansate suita MS-Office, focus Excel avansat, Power BI, cunostinte SQL
  • Cunostinte de Oracle Suita e-business (FIM) reprezinta un avantaj
  • Autonomie, excelente abilitati de comunicare, negociere, analiza, prioritizare
  • Responsabilitate, orientare catre rezultat, proactivitate, initiativa

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BRD - Groupe Societe Generale pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BRD - Groupe Societe Generale locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?