Responsabil controlul calitatii

nespecificat

Candidatul ideal

Candidatul ideal:
Are studii tehnice medii;
Are cunostinte de desen tehnic industrial;
Are cunostinte de masurare cu sublerul si micrometrul;
Are experienta in control tehnic de specialitate CTC;
Cunoaste conditiile de depozitare, pastrare, conservare si gestionare a marfurilor;
Cunoaste si respecta legislatia in vigoare privind activitatile desfasurate in gestiune;
Este o persoana atenta, ordonata, rezistenta la stres.

Descrierea jobului

Verifica din punct de vedere dimensional si al aspectului produsele executate in diferite faze ale executiei;

Verifica executia produselor cu informatiile tehnice din documentatia de executie (desene tehnice);

Verifica din punct de vedere calitativ materialele din care se executa piesele solicitate;

Gestioneaza magazia de materii prime si materiale, ambalaje,consumabile, piese de schimb, materiale pentru ambalat, produse finite, materiale recuperabile;

Receptioneaza cantitativ si calitativ materialele aprovizionate conform documentelor de insotire;

Intocmeste si actualizeaza fisele de magazie ale produselor si ale materialelor utilizate;

Intocmeste rapoarte periodice despre situatia din gestiune.

Beneficii:
- pachet salarial atractiv + bonuri de masa
- training-uri de specialitate

Suntem unul dintre principalii importatori de semifabricate şi produse industriale din oțeluri inoxidabile, având o reţea de distribuṭie dezvoltată la nivel naţional. De asemenea, Direct Line Inox are un departament de producṭie specializat în prelucrarea oțelurilor inoxidabile, cu servicii de debitare, indoire sau de proiectare și execuție de diferite piese, instalații, mobilier industrial, elemente de amenajări interioare, etc.

Direct Line Inox oferă un stil de management bazat pe obiective clare, un grad crescut de seriozitate și profesionalism, dovedit în cei peste 24 de ani de existență pe piața din România.