RESPONSABIL CONTROLUL CALITATII

Candidatul ideal

- Studii superioare tehnice (avantaj constructii);
- Atentie la detalii, spirit de initiativa, auto-organizare;
- Capaciatate de analiza si sinteza.

Descrierea jobului

Are asigurata intreaga autoritate pentru desfasurarea activitatilor de inspectie si confirmare a calitatii lucrarilor executate si are urmatoarele responsabilitati:
Implementeaza actiunile corective / preventive pentru eliminarea deficientelor constatate in activitatea coordonata;
Raspunde de controlul calitatii, inspectiile si incercarile lucrarilor executate, materialelor si produselor folosite, produselor fabricate in toate fazele de executie de la receptia calitativa a produselor pana la predarea lucrarilor / produselor la beneficiar;
Asigura interfata cu organismele terte in probleme de management al calitatii aplicat in proiecte (consultante tehnice /diriginti de santier, auditori/organisme de certificare, laboratoare de incercari in constructii , organisme de urmarire si control -de ex. .);
Colaboreaza cu Managerii de proiect/ Sefii de santiere in relatia cu Beneficiarii/ Proiectantii lucrarilor in vederea corelarii stadiului de livrare a documentatiei tehnice de executie, cu stadiul fizic al lucrarilor din santiere;
Asigura instruirea tehnica a personalului din santiere si a subantreprenorilor, privind continutul documentelor SMC aplicabile, proceduri tehnice de executie si prevederi contractuale ce conduc la asigurarea nivelului - impus - de calitate a lucrarilor;
Participa la verificarea in santiere - a materialelor /produselor cu impact major in lucrare, achizitionate (si a documentelor insotitoare ale acestora), in vederea asigurarii conditiilor de receptie a acestora, inainte de punerea in opera ; asigura suportul in relatia cu furnizorii/producatorii respectivelor produse, in vederea indeplinirii conditiilor de receptie in santier
Colaboreaza cu Managerii de Proiect si acorda suport tehnic in relatia cu Beneficiarul, in vederea validarii documentelor de certificare a platii, pentru lucrarile executate ;
Raspunde de identificarea neconformitatilor, initiaza RNC-uri si mentine evidenta acestora;
Urmareste rezolvarea RNC-urilor , informand despre acestea, directorul de productie ;
Intocmeste / revizuieste Planurile Calitatii pe baza procedurilor tehnice de executie, obtine aprobarile interne si externe si le difuzeaza serviciilor / santierelor implicate;
Raspunde de validarea inregistrarilor de calitate emise in timpul executiei / fabricarii;
Verifica si raspunde de intocmirea HD / CR pentru lucrarile executate;
Raspunde de modul de pastrare a documentelor/ inregistrarilor de calitate, pana la finalizarea HD/CR;
Convoaca persoanele care trebuie sa asiste la verificarea lucrarilor in faze determinante sau puncte de stationare/ asistare stabilite de beneficiar si/sau autoritati;
Participa la sedintele de coordonare la nivel de santier si la nivel de organizatie;
Propune oprirea lucrarilor / fabricarea produselor cand se constata abateri majore de la cerintele de calitate, informand directorul productie;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC TERMOCONSTRUCT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC TERMOCONSTRUCT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC TERMOCONSTRUCT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?