Responsabil documente de calitate (Deva)

Candidatul ideal

Studii superioare tehnice absolvite (electrotehnica, energetica sau instalatii pentru constructii);
Experienta in munca minim 5 ani, experienta in domeniu minim 2 ani;
Experienta de lucru pe santier;
Buna cunoastere MS Office (Word, Excel);
Permis de conducere categoria B;
Acorda atentie detaliilor, este proactiv, are abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Disponibilitate de deplasare in interes de serviciu;

Descrierea jobului

Postul este in punctul de lucru din Deva si se subordoneaza pozitiei de Project Manager.

Verifica existenta documentatiei de calitate necesara derularii proiectului.
Urmareste respectarea calitatii lucrarilor efectuate in cadrul proiectului conform specificatiei tehnice din contract.
Urmareste obtinerea de catre Directia Achizitii a tuturor documentelor necesare aprobarii de catre Client a materialelor/produselor.
Transmite catre Client Solicitarea de Aprobare a Materialelor (SAM) si gestioneaza intregul proces pana la obtinerea de la Client a Formularului de Aprobare Materiale (FAM).
Organizeaza Testele de Acceptanta in Fabrica (FAT) asigurandu-se ca producatorul are pregatite toate documentele si aparatura necesara derularii testelor de acceptanta.
Participa impreuna cu gestionarul la receptia interna a produselor livrate in santier si verifica si administreaza documentele de calitate primite.
Organizeaza receptia de catre Client a produselor livrate in santier obtinand Procesul Verbal de Receptie Calitativa a Materialelor/Produselor.
Intocmeste documentele referitoare la calitatea lucrarii (de exemplu, dar fara a se limita la: PV lucrari ascunse, PV de verificare caracteristici geometrice lucrari, etc) si asigura semnarea lor de catre toate partile implicate.
Furnizeaza in timp util toate documentele de calitate necesare intocmirii Certificatelor Interimare de Plata.
Este responsabil de indosarierea tuturor inregistrarilor de calitate aferente Cartii Tehnice a Constructiei.

Se ofera: mediu de lucru placut si profesionist, salariu atractiv, bonuri de masa, asigurare de viata, pachet de servicii medicale la o clinica privata, etc.

Numai candidatii selectati vor fi contactati.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la IMSAT SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la IMSAT SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are IMSAT SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?