Responsabil licitații

Quartz Matrix, firmă privată cu o puternică orientare spre consultanță, dezvoltare, producție, integrare și implementare soluții IT angajează:  Responsabil licitații.

Ocupantul acestui post va răspunde de identificarea licitațiilor pe baza CPV-urilor agreate de companie, analiza, eligibilitatea și calificarea licitațiilor, monitorizarea acestora până la depunere, pregătirea documentației, organizarea și derularea participării companiei la licitații cu respectarea legislației în vigoare.

Cerințe:

- Absolvent studii superioare, de preferat în domeniul juridic;

- Experiența de lucru în domeniu de minim 5 ani;

- Cunoaşterea legislației în domeniul achizițiilor publice și a prevederilor privind documentația specifică pentru achizițiile publice (eligibilitate);

- Cunoștințe privind utilizarea Sistemului Electronic de Achizitii Publice (SEAP/ SICAP);

- Cunostinte de Project Management;

- Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet, E-mail);

- Spirit de echipă, atenție la detalii și spirit de inițiativă;

- Capacitate de comunicare și coordonare.

Responsabilități:

- Monitorizarea, selecția și urmărirea de oportunități de licitații și cereri de ofertă aferente procedurilor de achiziții publice anunțate în SEAP/SICAP pe baza CPV-urilor agreate de companie;

- Analiza documentațiilor de atribuire publicate în cadrul procedurilor de achiziție publică pentru proiectele de interes ale companiei;

- Întocmirea dosarului de calificare sau eligibilitate conform cerințelor din documentația de atribuire a contractelor de achiziție publică;

- Colaborează cu celelalte departamente (Economic, Juridic, Tehnice) pentru analizarea caietelor de sarcini și întocmirea ofertelor tehnice și financiare;

- Monitorizarea statusului licitațiilor pe rol (clarificări, contestații, amânări, anulări);

- Solicitarea autorității contractante de clarificări;

- Răspunde la solicitări de clarificări din partea comisiilor de evaluare;

- Urmărirea modificărilor în legislația privind achizițiile publice;

- Evidența si raportarea informațiilor privind licitațiile desfășurate.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv, bazat pe îndeplinirea obiectivelor de performanță;

- Dezvoltarea în domenii conexe din piața B2B: IT, soluții IoT, eficiență energetică, securitate la incendiu & electronică, educație digitală, mentenanță & service;

- Lucru într-o echipă tânără, plină de energie și entuziasm care colaborează cu producători globali de top;

- Posibilități de avansare în cadrul companiei;

- Cursuri și traininguri de perfecționare;

- Posibilitatea de a lucra și a te dezvolta în cadrul unei companii în continuă ascensiune, într-un mediu de lucru profesionist.

Dacă profilul dumneavoastră corespunde criteriilor enunțate mai sus și dacă această oportunitate se aliniază cu aspirațiile dumneavoastră de carieră, vă rugăm să transmiteți un CV actualizat la adresa de email .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Quartz Matrix SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Quartz Matrix SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?