Responsabil Logistica

Responsabilități:

- Organizarea transporturilor rutiere si/sau maritime

- Realizarea rapoartelor si a diferitelor înregistrări specifice activității de transport&logistica

- Analizarea costurilor/destinatii

- Urmărirea contractelor și mentinerea legăturii cu furnizorii de servicii

- Verificarea documentelor de transport

Cerințe:

- Experiență în domeniul logistică/ transport / import-export /bursa de transport

- Cunoștințe de limba engleză - nivel conversațional

- Persoană organizată, responsabilă și cu spirit de initiativă și orientată spre rezultat

- Abilități de comunicare, relaționare, prezentare și muncă în echipă

Constituie avantaj:

- Cunoasterea unui sistem ERP (SAP), Transporeon, Bursa Transporturilor

- Abilități de utilizare MS Office (în special Excel)

 Beneficii:

- Pachet salarial competitiv

- Tichete de masă

- Tichete cadou pentru diferite ocazii (Paști, Craciun etc)

- Asigurare privată de sănatate, viață și de accidente

- Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)

- Zile de concediu în plus, conform vechimii în muncă

- Posibilitate dezvoltării unei cariere profesionale într-o companie multinațională

- Transport asigurat pe ruta Tg-Mureș-Reghin și retur

- Program de lucru L-V de la ora 8:00-16:30

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Kastamonu România SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Kastamonu România SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Kastamonu România SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?