RESPONSABIL MAGAZIE

Responsabilitati:

- Asigura pentru echipa din subordine un management de personal de calitate (selecţie, organizarea personalului, evaluare, motivare) in vederea creşterii performantelor departamentului;

- Urmăreşte recepţia corecta a materialelor si a documentelor însoţitoare a mărfurilor, se asigura ca sunt livrate la timp documente către departamentul financiar contabil;

- Se asigura de funcţionarea corespunzătoare a sistemului de depozitare a mărfurilor cu respectarea locaţiilor din magazie conform cerinţelor legale si procedurilor interne;

- Asigura suportul de date si de personal pentru realizarea in bune condiţii a inventarelor;

- Are responsabilitatea de a întocmi documentaţia administrativa pentru angajaţii din subordine conform procedurilor interne;

- Coordonează activitatile legate de documentaţia din sistemul ERP (facturi, note livrare, credit note, debit note, retur etc);

- Monitorizează si se asigura de procesarea la timp si in bune condiţii a tuturor mişcărilor de materiale si efectuează analize pentru abaterile majore, propune acţiuni pentru satisfacerea nevoilor clienţilor interni si externi precum si încadrarea in indicatorii interni de performanta;

- Pentru piesele si obiectele indirecte definite ca stoc in gestiune se asigura ca exista permanent stoc minim;

- Urmăreşte evoluţia comenzilor.

Cerinte:

-Studii superioare;

-Experienţă relevanta pe o poziţie similara industria automotive prezintă avantaj;

-Cunoştinţe avansate de limba engleză (cunoaşterea limbii maghiare si sau germane prezintă avantaj);

-Cunoştinţe de operare PC (Pachetul MS Office);

-Experienţa operare sistem ERP - SAP.

Se ofera:

-Salariu motivant;
-Transport;
-Tichete de masa;
-Bonusuri si prime in functie de performanta;
-Activitati recreative;
-Training-uri platite de companie.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SOEHNER SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SOEHNER SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?