Responsabil magazin online

Candidatul ideal

Experienta de minim 1 an pe o pozitie similara, in cadrul unui magazin on-line
Cunostinte de operare PC (MS OFFICE - Word, Excel), navigare internet
Cunostinte de Photoshop
Cunostinte minime de SEO - constituie avantaj
Abilitati de comunicare (verbala, scrisa) si de interrelationare
Atitudine deschisa spre invatare continua
Flexibilitate si capacitatea de adaptare la sarcini variate
Abilitatea de a se automotiva si de a-si stabili si atinge obiective
Un time management eficient care sa-i fi intrat déjà in obicei

Descrierea jobului

In rolul de responsabil magazin online magazin fashion
Te vei ocupa de relatia cu clientii, mai concret le vei prelua comenzile in timp real si le vei oferi consultanta specializata in decizia lor de cumparare. De asemenea ii vei contacta pe mail sau la telefon pentru solutionarea diverselor situatii aparute in pregatirea documentelor/coletelor.
Vei gestiona comenzile online, ceea ce va implica:
Realizarea, organizarea si arhivarea documentelor necesare desfasurarii activitatii magazinului online
Vei urmari buna functionare a site-ului, semnaland in timp real orice defectiune aparuta, venind cu propuneri de imbunatatire si inovare
Vei administra baza de date cu produse online, atat actualizarea stocului, incarcarea produselor pe site cu toate informatiile necesare cat si pregatirea /redimensionarea pozelor de produs in conformitate cu cerintele site-ului si cu produsul real.
Vei realiza postarea,promovarea imaginilor si anunturilor pentru produsele din magazinul online, pe retelele de socializare facebook si instagram
Alte activitati care sa asigure buna desfasurare a departamentului online

Beneficii
-loc de munca sigur(contract de munca pe perioada nedeterminata)
-birou de lucru in Piata Dorobanti
-salariu motivant
-mediu de lucru atractiv si dinamic
-pachete de vacanta (1 an +)
-libertate de creatie
-oportunitatea de a lucra intr-un domeniu al frumosului si al modei de lux

Descrierea companiei

Babylon interpretează stilul și modul de a fi al femeii contemporane, combinand în colecțiile sale conceptele de lux, originalitate și feminitate.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ENIGMA FASHION pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ENIGMA FASHION pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ENIGMA FASHION locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?