Responsabil Marketing

AliRa Recruitment recruteaza pentru clientul sau, un important jucator din sectorul agribusiness pe segmentul distributie inputuri si cu portofoliu propriu de seminte, aflat in plina expansiune, o pozitie de Responsabil Marketing, cu locatie in Bucuresti.

Profil candidat

  • Absolvent studii universitare;

  • Experienta in toate aspectele dezvoltarii si implementarii strategiilor de marketing;

  • Experienta profesionala in agribusiness reprezinta un avantaj;

  • Cunostine de limba engleza;

  • Bune cunostinte operare PC (MS-Office).

Abilităţi

  • Abilitati de comunicare si organizare a activitatii;

  • Persoana ambitioasa, serioasa si energica ;

  • Gandire strategica si analitica;

  • Creativitate;

  • Comunicare permanenta si deschisa;

  • Abilitati de lucru in echipa.

Responsabilitati

  • Coordonarea campaniilor de marketing;

  • Colaborarea cu agentiile de publicitate si mass-media în vederea promovarii produselor;

  • Intocmirea planului de publicitate al companiei (medii de difuzare, temporizare, obiective);

  • Coordonarea activităților de social media, administrarea și dezvoltarea canalelor de comunicare (website, fb, newsletter) - text, vizual, update-uri;

  • Proiectarea materialelor publicitare si coordonarea activităților de grafică în realizarea de afișe, machete, etichete, flyere, brosuri și alte materiale de comunicare;

  • Asigurarea de suport pe comunicare și PR pentru evenimentele externe în care este implicată compania;

  • Încheierea de parteneriate de comunicare - online, scris, tv, radio ;

  • Reprezintă organizația în relația cu presa și construiește o relație buna cu aceasta (interviuri, conferințe de presa, etc.);

  • Construirea și administrarea bazelor de date cu publicuri ținta pentru diferite tipuri de comunicare (presă, parteneri, voluntari, clienți și posibili clienți, etc.) ;

  • Realizarea de comunicate de presă și articole și alte materiale de comunicare;

  • Întocmirea de rapoarte privind activitatea de comunicare desfășurată (monitorizare media, rapoarte de vizitatori website, etc.);

  • Analizarea ofertelor publicitare și identificarea celor mai avantajoase forme de promovare;

  • Mentine o vizibilitate ridicata a brandului companiei prin diverse evenimente.

  • Organizarea evenimentelor, targuri, expozitii ce au ca scop promovarea imaginii si produselor firmei.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la ALIRA RECRUITMENT SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are ALIRA RECRUITMENT SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?