Responsabil mediu/ Inginer mediu

Esti interesat de o provocare intr-o companie germana care activeaza in sectorul farmaceutic?

Vrei să contribui prin expertiza ta la unul dintre cele mai importante proiecte de investiții ale Grupului B. Braun?

Pentru B. Braun Pharmaceuticals Timișoara (zona Lipovei - str. Louis Pasteur, nr. 2), căutăm un coleg/ o colegă care se regăsește în cele menționate mai jos.

Atribuții principale:

  • Intocmirea si mentinerea gestiunii deseurilor conform cerintelor legale;
  • Intocmirea documentelor in vederea eliminarii deseurilor in conformitate cu cerintele legale;
  • Efectuarea raportarilor periodice conform cerintelor legale catre Administratia Fondului pentru Mediu, catre Agentia de Protectie a Mediului (locala si/sau nationala);
  • Dezvoltаrea, implementarea si mentinea Sistemului de Management de Mediu, sub conducеreа reprezentantului manаgementului.

Candidatul ideal:

  • Absolvent studii superioare tehnice;
  • Experienta de minim 2 ani pe o pozitie similara;
  • Limba engleza - nivel incepator;
  • Operare Microsoft Office - nivel mediu;

  • Arată perseverență și determinare;
  • Se adaptează proactiv la schimbare;
  • Acționează analitic și sistematic;
  • Găsește soluții inovative gândind creativ;
  • Dezvoltă o cultură a eficienței;
  • Auditare conform ISO 14001:2015  (Certificat Auditor intern conform ISO 14001:2015);
  • Gestionare deseuri (Curs Responsabil deseuri absolvit);
  • Gestionare cerinte de mediu (Curs Responsabil de mediu absolvit);
  • Certificat de absolvire curs 80 ore in domeniul SSM (constituie avantaj).

Oferim:

  • Contract pe perioadă nedeterminată;
  • Al 13-lea salariu;
  • Tichete de masă;
  • Plata orelor suplimentare cu spor 100%, a orelor lucrate in sarbatorile legale cu spor 100%, a orelor de noapte cu spor 50%, a orelor lucrate in weekend cu 50%;
  • Primă de fidelitate oferită pentru vechimea în companie;
  • Primă pentru evenimente în familie, conform Contractului Colectiv de Muncă;
  • Abonament de sănătate (servicii medicale gratuite sau cu reducere);
  • Abonament 7 Card (activități sportive și de agrement gratuite sau cu reducere);
  • Cursuri de limba engleză;
  • Decontare costuri achiziție ochelari de vedere.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la B. Braun Pharmaceuticals SA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la B. Braun Pharmaceuticals SA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are B. Braun Pharmaceuticals SA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?