Responsabil mediu

Echipa Cargus cauta un Responsabil Mediu!

Candidatul ideal

Cunostinte, Aptitudini & Abilitati:

  • Studii superioare de specialitate (ecologie, mediu)
  • Limba Engleză (mediu – scris si vorbit)
  • Seriozitate/responsabilitate
  • Loialitate
  • Atent la detalii
  • Fire analitica
  • Adaptabilitate/ Flexibilitate
  • Planificare si organizare
  • Comunicare
  • Orientarea spre rezultate
  • Microsoft Office – Word , Excel, Outlook, Teams PowerPoint

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI PRINCIPALE ALE POSTULUI:

  • sa evalueze impactul de mediu produs de companie si sa poata actiona in sensul reducerii si chiar al eliminarii lui, prin respectarea normelor legale
  • sa-si asume realizarea si indeplinirea de planuri pentru reducerea poluarii si chiar implementarea unor sisteme de management de mediu
  • sa monitorizeze si sa imbunatateasca activitatile legate de mediu
  • sa stabileasca masurile de reducere a impactului asupra mediului;
  • sa realizeze auditul intern pe probleme de management de mediu;
  • sa identifice aspectele legate de mediu, ce caracterizeaza activitatile desfasurate de firma
  • sa pregateasca documentatiile necesare si sa asigure obtinera autorizatiilor, acordurilor, avizelor din domeniul protectiei mediului, necesare pentru desfasurarea activitatii;
  • sa intocmeasca documentatia de testare pe partea de mediu si sa identifice elemente care pot influenta activitatea de mediu

RESPONSABILITATI SPECIFICE:

  • gestionarea actelor normative de mediu,
  • elaborarea programului de management de mediu,
  • coordonarea procesului de instruire in domeniul mediului,
  • elaborarea programului de monitorizare a factorilor de mediu,
  • monitorizarea factorilor de mediu,
  • elaborarea Programului de audit intern,
  • supravegherea activitatii de pregatire pentru situatiile de urgenta,
  • elaborarea documentatiei privind sistemul de management al mediului,
  • raportarea activitatii de mediu.

Adresa punctului de lucru: Magurele/ Ilfov

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Cargus pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Cargus pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Cargus locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?