Responsabil ofertare-decontari / devize

SCOP:

Divizia petrol si gaze a CEMS EPC SA angajeaza pentru filiala Ploiesti (zona Mihai Bravu) responsabil ofertare-decontari. Postul se adreseaza unei persoane cu pregatire tehnica sau economica si experienta relevanta in lucrul cu devize, in special pentru lucrari de instalatii electrice si automatizari.

RESPONSABILITATI:

  • colaboreaza cu departamentele tehnice, vanzari, financiar in vederea colectarii informatiilor necesare pentru a intocmi devizele oferta si situatiile de plata;
  • cunoaste prevederile caietelor de sarcini in vederea ofertarii, respectiv ale contractelor in vederea realizarii decontarilor;
  • intocmirea devizelor pentru lucrari de complexitati diferite, dupa caz, inclusiv lucrari de mentenanta preventiva si reparatii;
  • ofera si solicita clarificari in relatia cu clientul, proiectantul si altii;
  • verifica corectitudinea devizelor (din punct de vedere si financiar) inclusiv a notelor de comanda suplimentara si nota de renuntare, precum si urmarirea corespondentelor dintre acestea si proiectele tehnice (inclusiv dispozitii de santier);
  • centralizeaza si urmareste decontarile fiecarui contract si transmite catre departamentul financiar informatiile necesare din situatia de lucrari, pregateste dosarul complet de decontare pe care il transmite beneficiarului.

CERINTE:

  • studii superioare tehnice sau economice cu experienta relevanta intr-un domeniu similar;
  • experienta in ofertare si decontari pe baza de deviz, in domeniul electric/automatizari minim 3 ani;
  • MsOffice, Intersoft sau similar, utilizarea unui ERP – nivel avansat; constituie un avantaj cunoasterea aplicatiilor Primavera sau Oracle Enterprise Asset Management
  • usurinta in lucrul cu norme de deviz din domeniul electric;
  • usurinta in intelegerea cerintelor dintr-un caiet de sarcini sau contract de lucrari complexe;
  • notiuni de managementul proiectelor
  • permisul de conducere categoria B constituie un avantaj
  • limba engleza minim nivel mediu; limba rusa constituie un avantaj
  • persoana ordonata, organizata, cu bune abilitati de comunicare

OFERTA:

  • pachet salarial motivant
  • plan de cariera si oportunitati de promovare intr-un grup de firme dinamic
  • plan de pregatire profesionala

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CEMS EPC S.A. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CEMS EPC S.A. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CEMS EPC S.A. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?