Responsabil parc auto

Cerințele postului:

  • Studii medii (cu diplomă de bacalaureat);
  • Cunoștințe tehnice în domeniul auto;
  • Cunoștiințe operare PC: MS Office (Excel, Word, Internet, Outlook);
  • Cunoașterea limbii engleze - scris si vorbit nivel mediu; limba germană reprezintă avantaj;
  • Persoană dinamică, organizată, cu abilități de lucru în echipă;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate de deplasare în țară și străinătate;

Responsabilități:

  • Asigură întreținerea parcului auto;
  • Responsabil de gestionarea magaziei parcului auto:(gestiunea anvelopelor de iarna/vara și a stocului de consumabile pentru mașini);
  • Crearea și actualizarea dosarelor autovehiculelor (termene asigurări, rovinietă, garanții, inspecții, revizii);
  • Monitorizarea și verificarea consumului de carburant la mașini și a respectării traseelor;
  • Atribuirea de consumuri corespunzatoare la mașini;
  • Urmarirea declarării și plății impozitului pe mașini și a altor taxe aferente;
  • Căutarea celei mai bune oferte de la dealeri pentru achiziția mașinilor;
  • Căutarea celei mai bune oferte de revizii / reparații de la service-uri;
  • Înmatricularea autovehiculelor;

Oferim:

  • Salariu competitiv;
  • Apartenența într-o companie în dezvoltare și echipă dinamică;
  • Program de lucru: Luni - Vineri între orele 8:00 - 16:30 .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Zauner Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Zauner Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Zauner Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?