Responsabil Proces Supply Chain magazine

nespecificat

Candidatul ideal

  • Experiență anterioară în supply chain magazin sau activități ce țin de gestionarea fluxului de mărfuri;
  • Disponibilitate pentru deplasări în țară 50% din timp;
  •  Gândire de ansamblu;
  • Capacitate de analiză și sinteză;
  • Capacitate de anticipare;
  •  Orientare catre rezultate;
  •  Bune abilități de planificare și organizare;
  •  Bune abilități de comunicare și relaționare;
  • Flexibilitate și adaptabilitate;
  •  Cunoștințe de operare a pachetului MS Office la nivel avansat;
  •  Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat;
  •  Posesia permisului de conducere auto categoria B.

Descrierea jobului

  • Coordonează activitățile de supply chain pentru magazine gestionând procesele de
    aprovizionare, recepție marfă și organizare;
  • Se asigură de implementarea strategiei specifice fiecarui magazin in ceea ce privește urmărirea stocului optim şi a tuturor procedurilor prevăzute;
  • Participă la formarea și dezvoltarea Managerilor Supply Chain din magazine;
  • Este responsabil de organizarea proceselor supply chain în magazine: organizarea fluxurilor care
    intră și care ies, gestiunea stock-ului și punerea la dispoziție a mărfii către clienți;
  • Organizează, planifică și monitorizează derularea în condiții optime de cost, calitate și securitate a
    întregului necesar de operațiuni de supply chain pentru magazine;
  • Întocmește rapoarte de verificare a activității care permit pilotarea, corecția și
    optimizarea organizării proceselor, apoi acționează în sensul corectării neconcordanțelor;
  • Urmărește aplicarea procedurilor în ceea ce privește gestionarea pierderilor de mărfuri
    (intrări, ieșiri, retururi de marfă, litigii, etc.);
  • Raportează periodic situația achizițiilor și a relațiilor cu furnizorii, realizează analize și
    comparații periodice asupra eficienței procesului logistic și de achiziții;
  • Participă la crearea și implementarea de noi proiecte de Supply Chain.

Membră a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este numărul 1 în Europa pe piața de bricolaj și numărul 3 mondial. O realizare la care am adăugat câte o cărămidă în fiecare an, timp de aproape 100 de ani. Ne-am construit o casă sigură și confortabilă pentru că nu credem în lucruri făcute cu jumătate de măsură.

Cele 18 magazine din 13 orașe din țară sunt stâlpii noștri de rezistență și dovada ambiției de a fi cei mai buni. Povestea a început cu ridicarea unei temelii solide – echipa noastră. Adică cei peste 2400 de oameni grozavi care formează familia Leroy Merlin. Împreună, suntem creatori de experiențe, strategii și povești. Ne dorim să contribuim în fiecare zi la îmbunătățirea lumii în care trăim. Și nu e lucru mic că am reușit până acum să facem ziua mai bună la sute de milioane de oameni.

Vino să continui povestea alături de noi!

See section above

Membră a Grupului Francez Adeo, compania Leroy Merlin este numărul 1 în Europa pe piața de bricolaj și numărul 3 mondial. Cele 17 magazine din 13 orașe din țară sunt stâlpii noștri de rezistență și dovada ambiției de a fi cei mai buni.  Adică cei peste 2400 de oameni grozavi care formează familia Leroy Merlin. Împreună, suntem creatori de experiențe, strategii și povești. Ne dorim să contribuim în fiecare zi la îmbunătățirea lumii în care trăim.

Întrebări frecvente

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Leroy Merlin Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Leroy Merlin Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Leroy Merlin Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?