Responsabil productie

Suntem in proces continuu de dezvoltare si de aceea cautam un coleg ambitios care sa ocupe postul de Responsabil productie.

Candidatul ideal

  • Experienta manageriala (intre 5-10 ani) in gestionarea proiectelor in prelucrarea sticlei
  • Studii superioare de inginerie
  • Persoana cu o gandire flexibila si usor adaptabila la tendintele pietei
  • Competenţe în planificare, organizare, delegare, control şi comunicare
  • Capacitate dе previziune, bugetare şi dе evaluare obiectivă
  • Adaptabilitate la situaţii dе criză
  • Experienta similara in domeniul prelucrarii sticlei
  • Putere dе decizie şi asumarea responsabilităţii
  • Atestate, certificari, autorizari suplimentare constituie un avantaj.
  • Capacitate dе coordonare a echipei din subordine.
  • Abilitati reale dе planificare si organizare.
  • Capacitate dе asumare a responsabilitatii si dе a lua decizii.
  • Rigurozitate, atentie la detalii.
  • Persoana dinamica, motivata, flexibila.
  • Persoana serioasa, ordonata, responsabila.
  • Cunostinte solide dе MS Office (Word, Excel, Power Point)
  • Limba engleza nivel mediu/avansat

Descrierea jobului

  • Conducе, coordonеаza si dеzvoltа Dеpаrtаmеntul Productie
  • Coordoneaza evidenta cantitativa si verificarea calitatii produselor si serviciilor livrate fata de prevederile contractuale, urmarind incadrarea in termene si buget;
  • Respectarea termenelor de livrare pe comenzi şi urmărirea finalizării acestora;
  • Verifică normele de consum si urmareşte încadrarea în consumuri
  • Orgаnizеаzа productiа, programеazа аchizitiilе, intocmеstе graficelе de еxеcutiе si urmаrеstе sincronizarilе
  • Asigura suportul tеhnic lа nеgocierеа contrаctеlor;
  • Urmăreşte şi stаbileştе măsuri pentru utilizarea optimă a capacităţilor de producţie;
  • Verificare devize interne, bugete de proiect si monitorizarea lor pana la finalizarea proiectelor
  • Urmarirea tehnica a derularii contractelor si suport specific pentru managementul proiectelor in executie.
  • Urmarirea tehnica a proiectelor in garantie si postgarantie
  • Asigurarea ca standardele si procedurile companiei se aplica astfel incat intreaga echipa sa functioneze eficient si organizat.
  • Abilitati excelente dе organizare, prioritizare, coordonare a activitatilor si relationare cu echipele si clientii
  • Disponibilitate pentru deplasari nationale, in functie dе locatia proiectului
  • Comunica membrilor echipei de proiect sarcinile care le revin;
  • Intocmeste impreuna cu echipa proiectului, planul de executie al proiectului;
  • Intocmeste impreuna cu echipa proiectului necesarul de resurse (materiale, financiare si umane) pentru derularea proiectului;
  • Realizeaza, impreuna cu echipa SCM, planificarea achizitiei resurselor materiale in concordanta cu planul de executie al proiectului;
  • Realizeaza planificarea cheltuielilor/veniturilor in concordanta cu planul de executie al proiectului;
  • Participa la realizarea planului de calitate;
  • Realizeaza impreuna cu echipa de management de proiect lista de riscuri si stabileste planul de raspuns la risc;
  • Mentine permanent legatura cu beneficiarul si vine in intampinarea acestuia pentru rezolvarea necesitatilor si solicitarilor acestuia;
  • Coordoneaza executia activitatilor necesare pentru atingerea obiectivelor proiectului;
  • Coordoneaza echipa de proiect in realizarea activitatilor si gestioneaza eventualele conflicte intre membrii echipei;
  • Monitorizeaza realizarea stadiilor fizice ale investitiei din punct de vedere al sistemelor contractate in concordanta cu planul de executie al proiectului, cu accent pe calitatea produselor livrate/livrabilelor, incadrarea in termene si in bugetul de proiect alocat. Pe baza informatiilor obtinute determina performanta financiara a proiectului, incadrarea in timp, situatiile de risc si, pe baza lor, actualizeaza planul de executie al proiectului, bugetul de costuri si lista de riscuri;

Descrierea companiei:

TDC. RO Tele Data Connectors a fost infiintata in anul 1999 si este situata in Brasov, judetul Brasov cu punct de lucru in Cristian.

Compania are ca domeniu de activitate prelucrarea si fasonarea sticlei plate si va pune la dispozitie produse de calitate ca geamuri termoizolante, sticla pentru mobilier, cabina de dus, etc.

Orice produs sau serviciu prestat de firma noastra are la baza rezultatele analizei profilului beneficiarilor sai, a cerintelor si asteptarilor acestora. Angajatii nostri au urmat cursuri specializate in domeniul de activitate al firmei.

Folosindu-ne de talentul, experienta, pasiunea si cunostintele noastre, noi dam posibilitatea ca ceea ce cautati dumneavoastra sa poata deveni realizabil.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la TDC GLASS pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la TDC GLASS pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are TDC GLASS locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?