Responsabil Regional Logistica

Despre Tazz by eMAG

Tazz by eMAG înseamnă pasiune, calitate livrată și know-how. Suntem un proiect local început în anul, iar de curând suntem parte a grupului eMAG. Am dezvoltat acest proiect cu intenția de a deveni lideri în calitate. Dorim sa ajungem la nevoile consumatorului prin intermediul tehnologiei, construind o relație de încredere cu clienții noștri, dar și anticipând nevoile acestora, dezvoltând servicii de calitate și simplificând experiența de cumpărare.

Tazz by eMAG reprezintă o soluție integrată pentru livrarea ultra-rapidă de mâncare gătită, alimente, bunuri de larg consum și orice alte produse din oferta eMAG, Mega Image, Sensiblu, Dr. Max, Decathlon, etc.

Aplicatia Tazz by eMAG poate fi descarcata atat din Google store cat si din App Store, iar serviciile sunt disponibile si online pe site-ul

Responsabilitati postului:

  • Gestioneza relatiile cu clientii interni si externi pentru asigurarea procesului de livrare si retur in costurile bugetate si cu indicatorii de performanta agreati;
  • Urmareste respectarea conditiilor comerciale cu clientii, agreate conform contractelor in derulare;
  • Propune conditiile comerciale pentru prelungirea contractelor;
  • Identifica, analizeaza si rezolva probleme aparute in procesul de livrare si retur;
  • Informeaza in timp util "clientii" interni si externi cu privire la problemele aparute in procesul de livrare si retur;
  • Inregistreaza toate reclamatiile primite de la clientii interni si externi propunand solutii de imbunatatire/eliminare;
  • Dezvoltare si implementare KPI's aferenti activitatii de transport specifice agentiilor subcontractate;
  • Monitorizeaza si solutioneaza partea de valori ramburs nedepuse de curieri;
  • Planifica resursele necesare pentru preluarea comenzilor conform bugetului de vanzari;
  • Executa in conditii de calitate si eficienta campaniile planificate;
  • Verifica si aproba facturile emise pentru activitatile conexe celei de transport, in limitele valorice stabilite in procedurilor interne;
  • Intocmeste si prezinta un raport (saptamanal, lunar) asupra activitatii si indeplinirii obiectivelor sale;
  • Efectueaza diverse rapoarte solicitate de superiorul ierarhic direct;
  • Efectueaza si interpreteaza calculele de performanta in procesul de livrare si retur propunanad masuri/actiuni de imbunatatire;
  • Efectueaza flow-ul saptmanal cu transportatorul pe baza indicatorilor de performanta;

Cerinte:

  • Minimum 2 ani intr-un post similar sau 3 ani de experienta in transporturi si logistica;
  • Studii superioare (tehnice sau economice);
  • Orientat spre performanta/rezutat;
  • Capacitate de analiza si sinteza;
  • Persoana cu abilitati de negociere si influentare;
  • Bune calitati de organizare si planificare;
  • Abilitati de project management;
  • Bune calitati de comunicare;
  • Persoana flexibila si calma;
  • Cunostinte temeinice de utilizare Microsoft office;
  • Capacitate de invatare si utilizare diverse soft-uri pentru activitati conexe activitatii de transport.

Îți oferim:

  • Pachet salarial motivant;
  • Tichete de masa in format electronic;
  • Bonusuri de performanță;
  • Abonament medical privat in cadrul clinicii Medicover;
  • Access la coltul Bookster;
  • Discount de angajat pe platformele eMAG si Fashion Days;
  • Mediu de lucru profesional, într-o companie în plină expansiune.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la HCL Online Advertising pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la HCL Online Advertising pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are HCL Online Advertising locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?