RESPONSABIL VAMA in FIRMA DE PRODUCTIE

Pentru o firma de productie cu capital strain din Sibiu cautam o persoana cu experienta potrivita pentru o pozitie de RESPONSABIL VAMA.

Candidatul ideal

  • Cunoasterea Tarifului Vamal de Import si a reglementarilor vamale
  • Bune cunostinte a conditiilor de livrare Incoterms 2010 si a clauzelor de transport contractuale
  • Cunoasterea limbii engleze
  • Bune cunostiinte de utilizare Excel si Word
  • Persoana responsabila, corecta

Descrierea jobului

  • Verifica si pregateste documentatia necesara in vederea indeplinirii formalitatilor vamale aferente
  • exporturilor/importurilor astfel incat, formalitatile necesare sa fie eficiente si sa se respecte
  • termenele stabilite
  • Verifica si pregateste documentatia necesara in vederea indeplinirii formalitatilor pentru livrarile
  • intracomunitare astfel incat, acestea sa fie eficiente si sa se respecte termenele stabilite
  • Colaborarea cu vama in toate aspectele de livrare bunuri sau aprovizionare marfa
  • Intocmirea de documente specifice: CMR, avize, facturi, EUR1

Se ofera

  • Pachet salarial atractiv
  • Cariera intr-o companie de productie aflata in plin proces de dezvoltare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la RECRUT'ART pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la RECRUT'ART pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are RECRUT'ART locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?