Retail Relationship Manager

Candidatul ideal:

  • Studii superioare economice sau tehnice;
  • Minim 2 ani experienta intr-un post similar in domeniul bancar;
  • Bune cunostinte de analiza de credit pe segmentul retail;
  • Persoana sociabila, prietenoasa, deschisa la munca in echipa;
  • Persoana rezistenta la activitate in conditii de stres, competitiva;
  • Excelente abilitati de comunicare si relationare;
  • Seriozitate si corectitudine;
  • Limba engleza - nivel mediu.

Descrierea jobului

  • Promoveaza activ si vinde serviciile bancii catre clientii din segmentul retail (persoane fizice), identificand nevoile acestora;
  • Dezvolta si gestioneaza portofoliul de clienti urmarind atingerea obiectivelor de buget;
  • Analizeaza, negociaza si structureaza pachetele de creditare in conformitate cu politica bancii;
  • Comunica in mod activ cu clientii din portofoliu, oferindu-le consiliere financiara.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Garanti BBVA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Garanti BBVA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Garanti BBVA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?